پایان محدودیت اشتغال بانوان با پشتوانه بسیج سازندگی/ به‌کارگیری ظرفیت بانوان در راستای تحق اقتصاد مقاومتی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 82699
تاریخ انتشار: ۵ آذر ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۶
بانوي كارآفرين بسيجي در گفت‌وگو با شاخص مطرح كرد؛
شاخص : بانوي کارآفرین بسیجی با تاكيد بر به‌كارگيري ظرفیت بانوان در راستای تحق اقتصاد مقاومتی گفت: بانوان در ایجاد کسب و کار محدودیت ندارند چرا که می‌توانند با ایجاد اشتغال در هر عرصه‌ای به فعالیت پرداخته و با پشتکار به اهدافشان برسند.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، سازمان بسیج سازندگی در راستای ترویج و توسعه طرح های اقتصاد مقاومتی با هدف کاهش و از بین بردن وابستگی اقتصاد و مردمی کردن آن، اقدام به پشتیبانی از متقاضیان ایجاد و توسعه طرح های اقتصاد مقاومتی کرده است.

رویا محمودی از چهره های موفق حوزه اقتصاد مقاومتی محصولات خود را در یک کارگاه اجاره‌ای تولید و عرضه می‌کند.

رویا محمودی در گفت‌وگو با خبرنگار شاخص گفت: حدود یک سال با تولید ترشی و سبزیجات خانگی در عرصه اقتصاد مقاومتی فعالیت می کنم.

وی محصولات تولیدی کارگاه را؛  سبزیجات آماده طبخ، پیازداغ، سیرداغ، مرباجات، ترشیجات، رب انار و آبلیمو عنوان کرد.

محمودی در خصوص ایده کارآفرینی خود اظهار کرد: با توجه به علاقه شدیدم به کار؛همیشه دوست داشتم که برای خود درآمدی داشته و روزی بتوانم برای خانم‌هایی که به کار نیاز دارند کسب و کار ایجاد کنم.

این کارآفرین موفق با اشاره به این‌که برای چهار نیروی انسانی در کارگاه مشغول فعالیت هستند، بیان کرد: قبل از راه‌اندازی کارگاه در مکان دیگری با افراد در همین زمینه فعالیت داشتم.

محمودی در رابطه با سرمایه اولیه برای شروع کار گفت: با ۵ میلیون تومان کارم را شروع و با توجه به اینکه عضو فعال بسیج هستم با حمایت از بسیج سازندگی و دریافت تسهیلات مربوط به اشتغال‌زایی و اقتصاد مقاومتی توانستم وسایل صنعتی لازم جهت بسته بندی را فراهم و کارم را بیشتر توسعه دهم.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به این‌که فعلاً مجوز لازم برای برچسب محصول را نداریم قادر به پخش محصول در بازار نیستیم اما مجوزهای لازم بهداشتی محصولات را دریافت کرده‌ایم و تولیدات خود را در همان کارگاه تولیدی به فروش می‌رسانیم.

محمودی با تاکید بر اینکهکارآفرینی یعنی ایجاد اشتغال برای خود و دیگران ابراز کرد: ایجاد کسب و کار محدودیتی ندارد و خانم‌ها هم می‌توانند با ایجاد اشتغال در هر عرصه‌ای به فعالیت پرداخته و اگر پشتکار لازم را داشته باشند به هدفشان خواهند رسید.

این کارآفرین موفق در انتها با قدردانی از مسئولین بسیج سازندگی افزود: با ایجاد زمینه‌های مناسب در عرصه های اقتصاد مقاومتی شرایط لازم برای اشتغال‌زایی جوانان کشور فراهم کرده‌اند.

انتهای پیام /۱۰۰۳/ت۱/ح

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار