پایبندی به قانون مهم‌ترین ملاک‌ سنجش صلاحیت داوطلبین نمایندگی مجلس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 87390
تاریخ انتشار: ۶ دی ۱۳۹۴ - ۱۲:۲۴
رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان قزوین هشدار داد:
شاخص : رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان با اشاره به اینکه هیچ تخلفی از مصونیت قانونی و مصلحتی برخوردار نیست، گفت: شورای نگهبان در اجرای قانون تعیین صلاحیت نامزدها هیچ گونه مصلحتی را در نظر نمی‌گیرد.

حجت‌الاسلام و المسلمین علی قابل در گفت و گو با خبرنگار سیاسی شاخص‌نیوز، با اشاره به تخلفات انتخاباتی که در شبکه‌های اجتماعی دیده می‌شود، اظهار کرد: طبق ماده ۳۹ قانون انتخابات مجلس، انجام هرگونه تبلیغات تحت عنوان نامزدی نمایندگی مجلس از زمان ثبت نام تا شروع قانونی مهلت تبلیغات ممنوع است.

وی با اشاره به اینکه ۸ روز مانده به انتخابات زمان قانونی آغاز فعالیت‌های تبلیغاتی کاندیداها است، افزود: شورای نگهبان با همکاری نیروی‌های انتظامی، دستگاه‌های امنیتی و دادگستری نظارت کامل بر سایت‌ها و تجمعات تبلیغاتی کاندیداها دارد؛ انجام هرگونه فعالیت تبلیغی تا زمان اعلام کاندیداهای تایید صلاحیت شده ممنوع است.

این مسئول با بیان اینکه پایبندی و التزام عملی به قانون یکی از ملاک‌های سنجش نامزدهای نمایندگی مجلس شورای اسلامی است، هشدار داد: کسی که به این بخش از قانون تبلیغاتی انتخابات عمل نکند یکی از معیارهای تعیین صلاحیت خود را از دست داده است.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان قزوین با اشاره به اینکه هیچ تخلفی از مصونیت قانونی و مصلحتی برخوردار نیست، تاکید کرد: با توجه به اینکه مقام معظم رهبری همراه بر تبعیت از قانون تاکید دارند، شورای نگهبان در اجرای قانون تعیین صلاحیت نامزدها هیچ گونه مصلحتی را در نظر نمی‌گیرد.

قابل با بیان اینکه شورای نگهبان بر اساس اسناد موجود قضاوت می‌کند، ابراز کرد: عده‌ای اسناد و مدارک جعلی ارائه می‌کنند و با ایجاد شک و شبهه ممکن است دستگاه‌های اجرایی را فریب دهند و به اشتباه صحت آن تایید شود، اما قطعا نمی‌شود گفت که این امر به دلیل مصلحت اندیشی و تخلف از قانون رخ داده است.

این مسئول با تاکید بر اینکه کلیه فعالیت‌های انتخاباتی داوطلبین نمایندگی مجلس همراه رصد می‌شود، بیان کرد: شورای نگهبان از هیچ تخلفی در تعیین صلاحیت افراد چشم‌پوشی نمی‌کند.

رئیس دفتر نظارت و بازرسی شورای نگهبان قزوین با اشاره به سالروز حماسه ۹ دی گفت: ۹ دی ماه یک حماسه‌ تاریخی از مقابله ملت ایران با فتنه داخلی و خارجی است و با توجه به نزدیکی ایام انتخابات باید ابعاد مختلف فتنه ۸۸ را بیشتر مورد توجه قرار داد.

قابل تصریح کرد: با توجه به فرمایشات مقام معظم رهبری، فتنه خط قرمز نظام است و مردم باید در جریان انتخابات با بصیرت بالا فتنه‌گران و حامیان آن‌ها را بشناسند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار