پایش بار میکروبی مرغ‌های تولیدی در قزوین انجام می‌شود
کد خبر: 122048
تاریخ انتشار: ۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۸
به همت اداره کل دامپزشکی استان:
شاخص : اداره کل دامپزشکی استان قزوین با همکاری مسوولین بهداشتی کشتارگاه‌ها و شرکت‌های بسته بندی گوشت طیور، بهبود مستمر و ارتقاء سطح بهداشت گوشت طیور در استان را در برنامه دارد.

به گزارش شاخص، در جلسه‌ای که روز گذشته با حضور مسوولین بهداشتی کشتارگاه‌ها و مراکز بسته بندی مرغ در محل اداره کل دامپزشکی استان قزوین برگزار شد ، نتایج آزمایشات صورت گرفته در طرح پایش  فرآورده‌های خام دامی استحصالی مورد تجزیه و تحلیل و قرار گرفت.

دکتر راول غلامپوراقدمی رییس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان قزوین درابتدای جلسه اظهار کرد: براساس نتایج آزمایش‌‎های صورت گرفته بر روی محصولات تولیدی کشتارگاه‌ها ومراکز بسته بندی که شامل ( T.C-E.COLI ) می‌باشد، وضعیت مرغ‌های تولیدی در استان مناسب ارزیابی می‌شود.

غلامپوراقدمی هدف از تجزیه و تحلیل نتایج آزمایش‌های صورت گرفته در مراکز تولیدی را کاهش بار میکروبی این مراکز تا رسیدن به نقطه ایده آل مطرح کرد و گفت: بهبود وضعیت بهداشتی در کشتارگاه‌ها و مراکز بسته بندی مرغ با همکاری ۳ جانبه کارشناسان بخش دولتی و مسوولین بهداشتی در شناسایی نقاط پرخطر(CCP)  و سرمایه گذاری توسط مدیران واحدها در اصلاح نواقص احتمالی میسر خواهد شد .

در پایان جلسه مدیران ومسوولین بهداشتی  کشتارگاه‌ها  و مراکز بسته بندی مرغ با استقبال از برگزاری چنین جلساتی آمادگی خود را برای ارتقاء وضعیت بهداشتی محصولات تولیدی اعلام کردند.

انتهای پیام/۱۳۰۰/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار