پایین بودن سواد قرآنی در جامعه/ لزوم گسترش فرهنگ قرآنی در قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 69698
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۶
استاندار قزوين اعلام كرد
شاخص : استاندار قزوين با بيان اينكه سواد قرآني در جامعه پايين است، گفت: با جذب افراد بيشتر زمينه گسترش فرهنگ قرآني در جامعه فراهم مي‌شود.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، مرتضی روزبه دیروز در دیدار با برگزیدگان کشوری مسابقات قرآن، نماز و عترت دانش اموزی بر لزوم استعداد یابی دانش آموزان قرآنی تاکید و اظهار کرد: در بین اقشار مختلف دانش آموزی کشف استعداد های درخشان ضروری است و بایستی به این امر پرداخته شود.

استاندار قزوین با بیان اینکه یک چهره قرآنی باید شاخص و در هر محفلی تاثیرگذار باشد، تصریح کرد: نوجوانان و جوانان بایستی فرصت را برای انس بیشتر با قرآن غنیمت بدانند زیرا بعد از گذشت دوران جوانی هدایت در این مسیر مشکل تر می شود.

این مسئولاعلام کرد: همه فعالیت های قرآن استان ما نظیر هیئت ها، انجمن ها، موسسات، جلسات، دانش آموزی و دانشجویی را جمع کنیم همه اینها پنج درصد جمعیت استان ما نمی شود و از طرفی سواد قرآنی نیز در جامعه ما پایین است.

روزبه بر ایجاد نهضت تقویت سواد قرآنی در استان تاکید کرد و افزود: با توجه به جایگاه رفیع قرآن و ضرورت توجه به این جایگاه، باید ارزیابی مناسبی از وضعیت سواد قرآنی در بین اقشار مختلف استان داشته باشیم تا به یک معیار و میزان مناسب برای برنامه ریزی در این حوزه دست پیدا کنیم.

وی با بیان اینکه قرآن گنجینه تمام اسرار و علوم است از فعالان خواست: با جذب افراد بیشتر زمینه گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه را فراهم کنند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار