پدافند غیرعامل یکی از مؤلفه‌های اقتدار ملی/ جمهوری اسلامی ایران در بالاترین سطح قدرت دفاعی و امنیتی قرار دارد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 118807
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۵ - ۱:۴۷
معاون طرح و برنامه سازمان پدافند غیرعامل کشور عنوان کرد
شاخص : معاون طرح و برنامه سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه امروز در بالاترین سطح قدرت دفاعی و امنیتی قرار داریم، گفت: برای حفظ و پایداری این امنیت و اقتدار باید هر روز بر قدرت نظامی و تمهیدات پدافند غیرعامل افزوده شود.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص،سردار مسعود داریوندی معاون طرح و برنامه سازمان پدافند غیرعامل کشور پیش از ظهر امروز در همایش رابطین پدافند غیرعامل مدارس استان قزوین که در دانشگاه فرهنگیان برگزار شد، با اشاره به چیستی و چرایی اهمیت پدافند غیرعامل اظهار کرد: پدافند غیرعامل یعنی مقابله با تهاجماتی است که در آن دشمن بدون استفاده از جنگ افزارها وارد عمل می‌شود.

وی افزود: در پدافند غیرعامل سعی می‌کنیم با مصونیت زیرساخت‌ها، تجهیزات و با استمرار خدمات ضروری و ارتقاء پایداری ملی به بازدارندگی در مقابل تهاجم دشمن برسیم.

داریوندی با بیان اینکه پدافند غیرعامل در راستای دفاع عامل است و عنوان کرد: به طور کلی دفاع، ریشه در مبانی اعتقادی و دینی ما دارد و تا آخرین خون در مقابل دشمنان ایستادگی می‌کنیم.

معاون طرح و برنامه سازمان پدافند غیرعامل کشور اضافه کرد: قرآن کریم همواره دفاع در برابر طاغوت و جهاد در راه خدا را از وظایف اصلی مومنین برمی‌شمارد و تاکید می‌کند این امر موجب اعتلای جامعه بشری می‌شود.

وی با اشاره به اینکه امام راحل(ره) همواره بر آمادگی عموم مردم در مقابل تهدیدات احتمالی تاکید داشتند، خاطرنشان کرد: رهبر کبیر انقلاب معتقد بودند که باید خطر تهاجم جهانخواران را در شیوه‌ها و روش‌های مختلف جدی تلقی کرد.

این مسئول در ادامه افزود: کشور ایران همواره در معرض حملات دشمنان بوده و به دلیل تصمیمات مدیران بی‌کفایت در قراردادهای ننگین همانند ترکمنچای و گلستان نیمی از کشور از دست رفته است.

جمهوری اسلامی ایران امروز در بالاترین سطح قدرت دفاعی و امنیتی قرار دارد

معاون طرح و برنامه سازمان پدافند غیرعامل کشور با تاکید بر اینکه جمهوری اسلامی ایران امروز در بالاترین سطح قدرت دفاعی و امنیت قرار دارد، ابراز کرد: برای حفظ و پایداری این امنیت و اقتدار باید هر روز بر قدرت نظامی و تمهیدات پدافند غیرعامل افزوده شود.

داریوندی در ادامه گفت: اقتصاد قوی و اقتدار نیروی‌های دفاعی و نظامی از مولفه‌های یک کشور قدرتمند است و باید در این راستا تلاش و کوشش نماییم.

وی با بیان اینکه سیاست مستحکم و دیپلماسی قوی نیازمند هر کشوری است ادامه داد:  قدرت و تعالی فرهنگی از دیگر سرمایه‌های مهم هر ملتی است؛ متسفانه امروز در این زمینه با بحث شبیخون فرهنگی روبه رو هستیم و باید به آن توجه ویژه شود.

این مسئول تصریح کرد: همه مولفه‌های یاد شده با تهدیدات دشمن مواجه هستند بنابراین نیازمندیم تا در مواقع مختلف، این تهدیدات را شناسایی و با آن‌ها مقابله کنیم.

معاون طرح و برنامه سازمان پدافند غیرعامل کشور با اشاره به اینکه دشمنان همواره به دنبال یافتن راه‌های جدید برای تهاجم هستند، گفت: مخالفان نظام و انقلاب اسلامی همه تلاش خود را به کار گرفته‌اند تا اهداف شوم خود را محقق سازند و در این راستا همواره تغییر استراتژی می‌دهند.

داریوندی در پایان تهدیدات زیستی، کالبدی و سایبری را از جمله مهم‌ترین تهدیدات در زمینه پدافند غیرعامل دانست و افزود: قرارگاه‌های مختلفی در سازمان پدافند غیرعامل برای مقابله با تهدیدات دشمن تشکیل شده است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار