پرداخت طلب گندمکاران قزوینی تا 10 روز دیگر
کد خبر: 113500
تاریخ انتشار: ۲۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۲:۱۹
مدیرکل غله استان خبر داد:
شاخص : مدیرکل غله استان قزوین با اشاره به اینکه تاکنون 250 هزار تن گندم در استان خریداری شده، از پرداخت طلب گندمکاران تا 10 روز دیگر خبر داد.

سید یعقوب عقیلی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از پرداخت طلب گندمکاران استان تا ۱۰ روز دیگر خبر داد و اعلام کرد: از ۳۱۸ میلیارد تومان طلب گندمکاران تاکنون ۱۵۰ میلیارد تومان واریز شده است.

مدیرکل غله استان قزوین تصریح کرد: خوشبختانه امسال با افزایش مراکز خرید محصول کشاورزان توانستیم در نزدیکترین محل کشاورزان نسبت به خرید اقدام کنیم که این کار موجب رضایت بهره برداران شده است.

این مسئول با بیان اینکه تاکنون ۲۵۰ هزار تن گندم خریداری شده که نسبت به سال گذشته ۷۰ درصد رشد داشته است، افزود: امسال قیمت خرید هر کیلو گندم از کشاورزان با افت ۱۲ درصد یک هزار و ۲۷۰ تومان بود.

عقیلی در خصوص آمار خرید گندم در سال گذشته گفت: کل خرید گندم در سال گذشته ۱۵۴ هزار تن بود که حدود ۲۷۸ میلیارد تومان به کشاورزان گندم‌کار پرداخت شد.

وی خاطرنشان کرد: میزان مصرف ماهانه گندم استان ۱۰ هزار تن و سالانه ۱۲۰ هزار تن است که هرماه حدود هفت هزار تن آن تبدیل به آرد می شود.

این مسئول یادآور شد: سالانه ۷۲ میلیارد تومان یارانه خرید گندم به کشاورزان پرداخت می شود و این کار در راستای تامین نیازهای اساسی مردم صورت می گیرد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار