پرداخت پول با عکس سلفی ممکن شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 62168
تاریخ انتشار: ۱۳ تیر ۱۳۹۴ - ۱۱:۵۶
شاخص : یک برنامه همراه بیومتریک با اسکن کردن چهره یا اثر انگشت کاربران هویتشان را برای خرده فروشان تایید کرده و پرداخت پول را با گرفتن عکس سلفی ممکن می‌کند.
به گزارش سرویس علم وفناوری شاخص، برنامه مذکور که توسط شرکت کارت اعتباری مسترکارت ابداع شده از تب سلفی گرفتن برای کسب درآمد بهره برده است.

این برنامه تلفن همراه می تواند چهره کاربرانی را که از خود عکس گرفته اند شناسایی کرده و هویت آنان را تایید نماید. پس از دانلود این برنامه برای پرداخت پول هر کالا تنها کافیست به دوربین گوشیتان زل بزنید، پلک زده و عکسی از خود بگیرید. پلک زدن باعث می شود که دزدان نتوانند عکسی از شما را جلوی دوربین گوشی قرار داده و آن را گول بزنند. البته پرداخت پول در این برنامه با استفاده از اثرانگشت هم ممکن است.

کردیت کارت یکی از بزرگترین شرکت های ارائه دهنده خدمات کارت اعتباری است که در بیش از ۲۰۰ کشور جهان خدمات ارائه می کند. یک چهارم کل تراکنش های انجام شده با استفاده از کارت های اعتباری متعلق به این شرکت است و با همه گیر شدن گوشی های هوشمند و استفاده از آنها برای پرداخت همراه مسترکارت هم درصدد استفاده از توانمندی های تلفن های همراه برآمده است. این شرکت باید در این زمینه با رقبایی همچون اپل، گوگل و .. رقابت کند.

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

منبع:سی نت

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار