پردازش‌های علمی راهکاری برای جبران عقب ماندگی‌های صنعتی و اقتصادی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 109045
تاریخ انتشار: ۷ مرداد ۱۳۹۵ - ۹:۰۷
مدیر کل آموزش وپرورش استان قزوین عنوان کرد:
شاخص : مدیر کل آموزش وپرورش استان قزوین گفت: پردازش‌های علمی را می‌توان راهکاری برای جبران عقب ماندگی‌های صنعتی و اقتصادی دانست.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، چهاردهمین مسابقات آزمایشگاهی دانش آموزان سراسر کشور  پیش از ظهر امروز با حضور معاون وزارت آموزش و پرورش، نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی و مدیرکل آموزش و پرورش استان در سالن اجتماعات دانشگاه فرهنگیان قزوین برگزار شد.

سالار قاسمی مدیر کل آموزش وپرورش استان قزوین در این مراسم با اشاره به اینکه علم بدنبال حل مسئله، آغاز می‌شود اظهار کرد: امروزه روش‌های علمی سبب تسهیل بسیاری از سختی‌ها و مشکلات جهان شده است.

وی با بیان اینکه مسابقات آزمایشگاه محفل کار عملی و پرورش استعدادها است، افزود: آموزش وپرورش به دانش آموزان تیزبین،خلاق،مبتکر در زمینه‌های مختلف علمی نیاز دارد.

این مسئول در ادامه گفت: تحریک حس کنجکاوی دانش‌آموزان موجب می‌شود دانش آموز از علم تقلیدی به علم مولد حرکت کنند و به دنبال کارهای عملی باشند.

مدیر کل آموزش وپرورش استان قزوین با بیان اینکه دانش‌آموز پژوهشگر امروز می‌تواند دانشمند فردای ایران باشد، خاطرنشان کرد: از زمانی که این فعالیت‌ها ایجاد شده، نشاط علمی ویژه‌ای در دانش آموزان فراهم کرده است.

قاسمی عنوان کرد: پردازش‌های علمی را می‌توان راهکاری برای جبران عقب ماندگی‌های صنعتی و اقتصادی دانست که از طریق کار عملی و رشد علمی و آموزش دانش آموزان مولد تحقق بخشید.

در ادامه مراسم داود محمدی نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: مسابقات آزمایشگاهی موجب ارتقای رشد علمی دانش آموزان می‌شود.

وی با بیان اینکه تکمیل پازل علمی کشور از طریق این مسابقات فراهم می‌شود، افزود: آموزش و پرورش باید رویکرد این مسابقات را به شکل بین المللی درآورد تا موجب تبادل تجربیات با کشورهای جهان شود.

نماینده مردم قزوین، البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر این‌گونه مسابقات به طور مستمر برگزار شوند می‌تواند دستاوردهای مفیدی را در زمینه‌های مختلف علمی برای کشورمان به ارمغان آورد.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

یک پاسخ به “پردازش‌های علمی راهکاری برای جبران عقب ماندگی‌های صنعتی و اقتصادی”

  1. دیان گفت:

    آقای قاسمی ، رشد علمی و توان مدیریتی کیلوی چنده ؟!
    کافی است داخل ستادهای انتخاباتی باشی و مرتب پاچه خواری کنی ، آنوقت می توانی یک شبه ره صد ساله را طی کنی و به جایگاههای رفیع اجتماعی هم دست پیدا کنی .!!!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار