پرستاری دختر ۶ ساله از پدر معلولش +فیلم - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 175022
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
شاخص : همت و فداکاری مثال زدنی دختر ۶ ساله‌ای که پس از رفتن مادرش، وظیفه نگهداری و پرستاری از پدر معلول خود را بر عهده گرفته، سوژه رسانه‌ها شد.

به گزارش شاخص نیوز: نگهداری و پرستاری یک دختر ۶ ساله از پدر معلول تبدیل به سوژه رسانه ها شده است. این دختر خردسال اهل استان “نینگژیا” چین پس از آنکه مادرش خانه و آنها را ترک کرد از پدر ۳۸ ساله از کارافتاده اش پرستاری می کند. “جیا جیا”، پس از آنکه پدرش در یک حادثه تصادف رانندگی با یک تاکسی در سال ۲۰۱۶ دچار معلولیت شد با فداکاری و از خود گذشتگی پرستاری از پدرش را بر عهده گرفته است. این حادثه موجب شد تا “تیان هایچنگ” از ناحیه قفسه سینه به پایین بدنش کاملا معلول شود. او اکنون قادر به راه رفتن نیست و به ندرت می تواند از دو دست خود استفاده کند.

همسر او پس از گذشت دو و نیم ماه از حادثه تصادف به همراه پسر خردسالش او و دخترشان را ترک کرد. آنها حدود هفت سال بود که با یکدیگر ازدواج کرده بودند. تیان در گفتگو با یکی از رسانه های محلی چین در مورد همسرش گفت : ” همسرم به من گفت می خواهد برای تنها چند روز به خانه مادرش برود اما او هیچ وقت بازنگشت و پسرمان را نیز با خود برد. ”

این در حالی است که اکنون دختر خردسال این مرد به خوبی یاد گرفته تا چطور از پدر بیمارش مراقبت کند. جیا هر روز ساعت ۶ صبح از خواب بر می خیزد و کارهای روزانه پدرش را پیش از رفتن به مدرسه انجام می دهد. او دندان های پدرش را مسواک می زند، صورتش را می شوید و حتی اگر صورت پدرش نیاز به اصلاح داشته باشد صورت او را اصلاح می کند. جیا نیز در این باره گفت : ” در ابتدا بدلیل اینکه مهارت زیادی در اصلاح صورت پدرم نداشتم، صورتش غرق خون می شد اما پدرم به من دلداری می داد و می گفت درد ندارد. حالا در اصلاح صورت پدرم کاملا حرفه ای شده ام و طوری صورت پدرم را اصلاح می کنم و مورد تشویق مادربزرگم قرار گرفته ام.”

هنگامی که جیا در مدرسه حضور دارد پدربزرگ و مادربزگش وظیفه مراقبت از پدرش را بر عهده می گیرند. جیا همچنین به پدرش در خوردن غذا کمک و زخم های او را پانسمان می کند. او در راه رفتن پدرش با ویلچر نیز به او کمک می کند.

اما مهمترین چیزی که این دختر ۶ ساله به پدرش هدیه داده، لبخندی است که بر صورت او نشانده؛ او موجب شده تا پدرش غم ترک همسرش را فراموش کند و با امیدواری به زندگی ادامه دهد. تیان داستان فداکاری و از خود گذشتگی دخترش را در یکی از شبکه های اجتماعی با ۵۰۰۰۰۰ هزار فالوور خود به اشتراک گذاشته است. جیا در پاسخ به این پرسش که آیا دلش برای مادرش تنگ نشده گفته است : ” نه، چون او در اوج سختی پدرم را ترک کرد. اما دلم برای برادرم تنگ شده و می خواهم او را از نزدیک ببینم.”

منبع:باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار