پرورش احساسات مذهبی دانش آموزان نیازمند دانش و تجربه است
کد خبر: 112456
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۵ - ۳:۲۴
مشاور امور قرآن و عترت وزیر آموزش و پرورش:
شاخص : مشاور امور قرآن و عترت وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه مربیان موظف بهپرورش استعدادهای نهفته دانش آموزان هستند،گفت: پرورش احساسات مذهبی دانش آموزان نیازمند دانش و تجربه است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، حجت الاسلام جواد بهشتی مشاور امور قرآن و عترت وزیر آموزش و پرورش در همایش آموزشی توجیهی ائمه جماعات مدارس که در سازمان تبلیغات اسلامی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: پرورش احساسات مذهبی دانش آموزان نیازمند دانش و تجربه است.

وی افزود: مطالبه مقام معظم رهبری از وزیر آموزش و پرورش و فرهنگیان اجرای سند تحول بنیادین در وزارت آموزش و پرورش است که در آن ۶ موضوع تربیتی مطرح شده است.

مشاور امور قرآن و عترت وزیر آموزش و پرورش اضافه کرد: تربیت دینی، زیستی، علمی، سیاسی اجتماعی، زیباشناختی و اقتصادی از مواردی است که در این سند به آن اشاره می‌شود.

این مسئول با اشاره به اینکه پرورش استعدادهای نهفته بر عهده مربیان است، ابراز کرد: در مباحث پرورشی علاوه بر انسان از جامدات، نباتات و حیوانات نیز یاد می‌شود اما نقطه مشترک در تمامی آن‌ها مسئله دانش و علمی است که در پرورش باید به کار گرفته شود.

بهشتی با تاکید بر اینکه آماده سازی دانش‌آموزان برای نماز باید اسلامی باشد نه اجباری، ادامه داد: شناخت نیاز گروه‌های سنی مختلف، آشنایی دقیق از نماز و به کارگیری ابزارهای مناسب لازمه انجام کار فرهنگی در بحث نماز است که برای به ثمر رسیدن آن نیازمند تجربه و پشتکار هستیم.

وی با بیان اینکه در حوزه پرورش احساسات مذهبی، کتب انتشاری بسیار کم است عنوان کرد: تربیت اعتقادی، اخلاقی و عبادی بر عهده مبلغان است که می‌توانند عملکرد خود را با تاثیر پذیری دانش‌آموزان ارزیابی کنند.

مشاور امور قرآن و عترت وزیر آموزش و پرورش در پایان با اشاره به روش‌های پرورشی، تصریح کرد: ایجاد احساس سپاس ‌گذاری، ستایشگری، پناه جویی، نیاز خواهی و پرسش‌گری از مراحل آموزشی است که باید به آن توجه کرد.

در ادامه حجت الاسلام عباس نظری معاون سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه کار مبلغین از جنس کار انبیا است، افزود: برای انجام این مسئولیت سنگین،  آموزش الزامی بوده چرا که علم و ابرازهای آن روزانه در حال توسعه است و ما باید مسلح به تکنولوژی روز باشیم.

وی عنوتن کرد: اعزام مبلیغین، برنامه‌ای است که از سال‌های گذشته برای برپایی نماز جماعت و بیان قرآن و احادیث در مدارس انجام می‌شودکه البته نواقصی نیز در این بین وجود داردکه با همکاری مروجین آن‌ها را برطرف خواهیم کرد.

انتهای پیام/۷۰۰

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار