پرونده‌های احمدی‌نژاد همچنان مفتوح است
کد خبر: 110581
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۸
شاخص : نماینده تهران گفت: از پرونده‌های رئیس‌جمهور سابق در قوه قضاییه سه سال می‌گذرد اما این قوه جوابی برای افکار عمومی ندارد.

به گزارش شاخص نیوز؛  مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر طی اخطاری براساس اصل ۱۵۹ قانون اساسی خطاب به لاریجانی رئیس مجلس گفت: طبق قانون، قوه قضاییه مسئول رسیدگی به شکایات است.

وی ادامه داد: اکنون مدت‌هاست پرونده‌هایی از رئیس جمهور سابق در قوه قضاییه مفتوح است و سخنگوی قوه قضاییه هر بار تنها اعلام می‌کند که در حال رسیدگی است.

کواکبیان تصریح کرد: قوه قضاییه اگر بخواهد می‌تواند موضوعی را سریع رسیدگی کرده و حکم دهد اما سه سال از برخی پرونده‌های احمدی نژاد می‌گذرد و قوه قضاییه هیچ جوابی برای افکار عمومی ندارد.

لاریجانی در پاسخ به اخطار وی گفت: اخطار باید به عملکرد هیئت رئیسه باشد و این موضوع که شما مطرح کردید مربوط نیست.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و اسلامشهر تأکید کرد: بخشی از این اخطار مربوط به کمیسیون اصل نود بوده و بخش دیگر مربوط به مجلس است.

همچنین کواکبیان طی تذکری براساس اصل ۲۰۹ آیین نامه گفت: بنده بیش از ۲ ماه پیش از وزیر کشور سوالی در مورد بحث پدیده شاندیز داشتم و حتی در کمیسیون امنیت ملی نیز سه بار به وزیر تذکر دادم اما سوال بنده متأسفانه هنوز در دستور قرار نگرفته است.

کواکبیان در ادامه با حالتی طنزآمیز به لاریجانی گفت: گویا میزان ارادت شما به بنده کم شده است.

بعد از این سخنان لاریجانی در پاسخ کواکبیان گفت: کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس این موضوع را رسیدگی کند تا ارادت ما به ایشان ثابت شود.

مطالب مرتبط

برچسب ها: ,,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار