سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر با شرکت ۳۸۴ اثر به اتمام رسید - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 181810
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۳:۴۵
رییس بسیج رسانه استان قزوین:
شاخص : رییس بسیج رسانه استان قزوین گفت: سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر با ۳۸۴ اثر توسط ۹۵ شرکت کننده و ۳۵ رسانه به اتمام رسید.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمد کشاورز در اختتامیه سومین جشنواره رسانه‌ای ابوذر که پیش از ظهر امروز در سالن جلسات استانداری قزوین برگزار شد، اظهار کرد: جشنواره رسانه‌ای ابوذر به دنبال این است که خبرنگاران بصیری همچون ابوذر به جامعه معرفی کند تا روشنگر و آگاهی بخش جامعه باشند.

رییس بسیج رسانه استان قزوین افزود: بنیانگذار کبیر انقلاب فرمودند؛ بیدار کردن جامعه از خواب غفلت، تلاش برای تحقق عدالت و ستاندن داد مظلوم از ظالم اولین و مهمترین وظیفه رسانه‌ آگاه و بصیر است.

وی تشریح کرد: دفتر جشنواره سوم ابوذر در استان قزوین از تاریخ ۱۹ مهرماه سال جاری با رونمایی از پوستر و ارسال آیین‌نامه به تمامی رسانه‌ها و انتشار در فضای مجازی آغاز شد و پس از یک دوره تمدید در ۱۳ آبان ماه کار جمع آوری آثار با رسیدن ۳۸۴ اثر توسط ۹۵ شرکت کننده و ۳۵ رسانه و یک اثر آزاد به اتمام رسید.

این مسئول با بیان اینکه سال گذشته ۲۳۹ اثر توسط ۶۳ شرکت کننده از ۲۴ رسانه و یک اثر آزاد به دبیرخانه ارسال شده بود، گفت: رسیدن این تعداد اثر نشان دهنده رشد قابل توجه آثار کمی و کیفی نسبت به سال گذشته است.

رییس بسیج رسانه استان قزوین خاطرنشان کرد: بسیج رسانه با رویکرد انقلابی و فراجناحی و ارائه برنامه‌های متنوع در زمینه آموزشی، ورزشی، خدماتی و بصیرتی توانست اعتماد اهالی فرهیخته رسانه استان را جلب کند.

وی خاطرنشان کرد: با بررسی آثار دریافت شده مشخص شد بیشترین آثار در محور اجلاسیه شهدا با ۸۳ اثر، مقاومت و دفاع مقدس ۶۸ اثر، بصیرت و دشمن شناسی ۵۹ اثر، حمایت از تولید ملی و کالای ایرانی ۵۱ اثر ، خدمات اجتماعی و محرومیت زدایی ۴۸ اثر، مبارزه با آسیب های اجتماعی ۴۴ اثر،اقتصاد مقاومتی ۲۲ اثر، مسائل صنفی و خبرنگاری یک اثر بوده است.

این مسئول اضافه کرد: همچنین در بخش‌های شش گانه جشنواره نیز بیشترین آثار در بخش گزارش با ۱۴۵ اثر، یادداشت و مقاله ۵۰ اثر ، خبر ۹۲ اثر، تیتر ۳۲ اثر، عکس ۳۸ اثر و تولیدات چند رسانه‌ای ۳۶ اثر به دبیرخانه ارسال شد.

کشاورز خاطرنشان کرد: در این دوره آثار جهت داوری پس از کد گذاری و تایید نام خبرنگار به خارج استان ارسال شد تا توسط کارشناسان متخصص و متعهد در رسانه تهران و کرج مورد بررسی قرار گیرند.

رییس بسیج رسانه استان قزوین تصریح کرد: هدف از برگزاری این جشنواره علاوه بر ایجاد حس رقابت بین اصحاب رسانه سبب توسعه تعمیم و نهادیه کردن گفتمان انقلاب اسلامی، تولید و محتوای مورد انتظار جشنواره توسط رسانه‌ها، ایجاد فرصت نقش آفرینی برای خبرنگاران دغدغه‌مند، تربیت کادر خبری استاندارد و بسیجی و جریان سازی رسانه ها برای ارائه راهکارها بود.

وی ابراز کرد: رسانه‌ها و خبرنگاران باید در راستای وظایف ملی و انقلابی با اعتماد و بصیرت در جنگ رسانه‌ای و عملیات روانی دشمن حضور داشته باشند و از مردم مظلوم و مقاوم دفاع کنند.

کشاورز در پایان گفت: کلیه نهادها و سازمان‌های مرتبط با محورهای یادشده باید با توجه به زیرساخت های فنی و نظامی خبرنگاران بهره وری لازم را داشته باشند.

انتهای پیام/۱۰۰۳

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار