پرونده متخلفان حقوق‌های نجومی در دادگاه و دادسرا باز است/ باید جلوی تکرار پدیده حقوق‌های نجومی را گرفت - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 120990
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۰
رییس مجلس شورای اسلامی:
شاخص : رییس مجلس شورای اسلامی گفت:برخی از نجومی بگیران دریافتی‌های خود را بازگردانده اند و چند نفر دیگر هم که باقی مانده‌ نیز باید اقدامات قانونی برای آنها انجام شود.

به گزارش شاخص نیوز، علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی در رابطه با افرادی که حقوق‌های نجومی و خارج از عرف دریافت می‌کردند، تصریح کرد: ۲ یا ۳ سنخ کار باید در این زمینه انجام شود، اول آنکه در آینده باید جلوی تکرار اینگونه اقدامات گرفته شود هرچند که در این خصوص پیشنهاد قانونی در مجلس مطرح شد اما به دلایلی رأی کافی به دست نیاورد که اکنون پیشنهادی دیگری مطرح است.

وی اظهار کرد: ضمن اینکه اقدام دیوان محاسبات تنها مربوط به یک قوه یا نهاد نبود بلکه همه سازمان‌ها و دستگاه‌ها از قوه قضاییه تا مجمع تشخیص و شورای نگهبان و دستگاه‌های دیگر زیر نظر رهبری را تحت نظر قرار داد بنابراین گزارش دیوان محاسبات درخصوص حقوق‌های نجومی کامل بود و طبق گفته دیوان محاسبات از ۹۶ تا ۹۷ هزار مدیر تنها ۳۸۷ نفر دریافتی خارج از عرف داشتند.

پرونده متخلفان حقوق‌های نجومی در دادگاه و دادسرا باز است

لاریجانی افزود: گام بعدی به ۲ قسمت تقسیم می‌شود؛ یک آنهایی که به صورت ظاهری از قانون استفاده کرده ولی تخلف کرده‌اند که گفته می‌شود این افراد دریافتی‌های خود را بازگرداندند و چند نفر دیگر هم که باقی مانده‌اند نیز باید اقدامات قانونی برای آنها انجام شود. دوم اینکه باید تأکید کرد دیوان محاسبات در این زمینه به خوبی اقدام کرد و برخی پرونده‌های افراد متخلف در خصوص حقوق‌های نجومی در دادگاه و دادسرا باز و مطرح است.

انتهای پیام/

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار