نمایندگان مردم قزوین در مجلس خواستار تحقق وعده‌های دولت و حل مشکلات استان شدند - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 115122
تاریخ انتشار: ۸ مهر ۱۳۹۵ - ۹:۵۳
در شورای اداری استان؛
شاخص : جلسه شورای اداری استان قزوین صبح امروز با حضور رئیس جمهور، هیأت دولت، مسؤولان استانی و شهرستانی و نمایندگان مجلس در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد.

به گزارش خبرنگار سیاسی شاخص،جلسه شورای اداری استان قزوین صبح امروز با حضور رئیس جمهور، هیأت دولت، مسؤولان استانی و شهرستانی و نمایندگان مجلس در سالن اجتماعات استانداری قزوین برگزار شد،

داود محمدی رییس کمیسیون اصل ۹۰ در شورای اداری استان که صبح امروز با حضور رییس جمهور و هیئت دولت برگزار شد با بیان اینکه استان قزوین در تولید ثروت ملی رتبه ۱۴ در کشور را به خود اختصاص داده‌‎است، اظهار کرد: این استان در تولید بیش از ۲ درصد منابع بودجه سهم دارد درحالی‌که ضریب بازگشت بودجه برای قزوین تنها ۲۰ درصد است.

دولت توجه ویژه‌ای به حل مشکلات قزوین داشته باشد

محمدی رفع معضل آب شرب و کشاورزی، حل مشکلات واحدهای صنعتی، کمبود تخت بیمارستانی و کمبود اشتغال را از موانع پیشرفت استان دانست و تاکید کرد: حدود بیست سال از استان شدن قزوین می‌گذرد اما همچنان مشکلات اولیه وجود دارد؛ دولت باید توجه ویژه‌ای به حل مشکلات استان قزوین را در دستور کار قرار دهد.

رییس کمیسیون اصل ۹۰ اضافه کرد: انتقال آب شرب از سد طالقان به منظور تامین آب ۱۴شهر و ۱۹۴ روستا با مشارکت بخش خصوصی و اختصاص ۲۸۰ میلیون متر مکعب آب  از این سد برای  تامین کشاورزی تحت فشار در اولویت کار قرار گیرد.

وی با اشاره به وضعیت راه‌های استان قزوین عنوان کرد: راه‌های نیمه‌تمام قزوین _ الموت و آبیک _ طالقان از سوی مسؤولان تکمیل و تسریع یابد؛ قزوین شاهراه محورهای مواصلاتی کشور است.

محمدی با اشاره به کمبود ۲۰۰۰ تخت بیمارستان در قزوین عنوان کرد: دو خطه شدن ریل راه‌آهن مترو هشتگرد به قزوین، تکمیل پروژه شتابگر ملی و سالن ۶ هزارنفری دوو میدانی و سالن‌های ورزشی نیمه تمام، ساماندهی امامزاده حسین(ع)، دولتخانه صفوی ، مسجد جامع آبگرم یله گنبد و تخصیص اعتبار برای بوستان ۱۴۰۰ هکتاری فدک و نجات باغستان‌های استان از دیگر مشکلات استان می‌باشد.

نماینده مردم قزوین در مجلس شورای اسلامی در پایان از رییس جمهور درخواست کرد در اسرع وقت نسبت پرداخت حقوق معوقه کارگران و فرهنگیان اقدام شود.

۳۳۲۹۹۴۵-۵۳۹۴۸۲۹

سرانه بهداشت استان قزوین افزایش یابد

سیده حمیده زرآبادی نماینده قزوین، البرز و آبیک در ادامه کمبود آب شرب را از مشکلات اساسی استان دانست و افزود: معضلات موجود در بخش صنعت و کارگری و همچنین پایین بودن سرانه بهداشت از دیگر موانع پیشرفت استان قزوین محسوب می‌شود.

وی افزود: از دولت تدبیر امید درخواست می‌کنم که در این سفر یک هدیه ویژه به بانوان و جوانان استان اختصاص دهد.

۳۳۲۹۹۴۵-۵۳۹۴۸۳۱

نمایندگان مجلس نمی‌توانند پاسخگوی عدم تحقق وعده‌های دولت باشند

در ادامه بهمن طاهرخانی نماینده مردم شهرستان تاکستان با اشاره به طرح انتقال راه‌آهن از خارج شهر به عنوان یکی از چالش‌های مردم گفت: این مصوبه در برنامه پنجم مطرح شده و اکنون توقع مردم این است که با توجه به اینکه این طرح در دولت‌های قبل تصویب شده چرا تاکنون انجام نشده است.

وی با اشاره به اینکه مطالبات حق مردم است افزود: مدت ۲ سال است که کشاورزان با تمام سختی‌ها سهم خود از بیمه پرداخت کرده‌اند اما متاسفانه بیمه آن‌ها ناکنون پرداخت نمی‌شود.

طاهرخانی با اشاره به اینکه مردم از نمایندگان مجلس انتظار پیگیری و رفع مشکلات در تمام حوزه‌ها را دارند. گفت: مردم انتظار پاسخگویی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در برابر اجرایی نشدن وعده‌های دولت را دارند؛ در خواست داریم پروژه‌هایی که بیان شده عملی شوند تا مردم نسبت به  دولت دلسرد نشوند.

انتهای پیام

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار