پرچم بارگاه امام رضا(ع) به استانبول رسید +تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 68287
تاریخ انتشار: ۵ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۰
شاخص : به همت مدیریت مسجد والده خان و وابستگی فرهنگی ایران، مراسم معنوی میلاد امام رضا(ع) در "مسجد والده خان" استانبول برگزار شد.
مراسم میلاد حضرت ثامن الحجج امام علی بن موسی الرضا(ع) در فضایی معنوی در “مسجد والده خان” استانبول برگزار شد.

این مراسم روحانی که با همکاری مدیریت مسجد والده خان و وابستگی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در استانبول برپا شد با پرچم بارگاه ملکوتی امام هشتم(ع) نیز مزین و متبرک گردید.

پس از خیر مقدم به وسیله «حجت الاسلام فرید عصر» امام جماعت مسجد، «حجت الاسلام ساعی ور» در خصوص آیه مودت به ایراد سخن پرداخت و راههای رسیدن به محبت اهل بیت(ع) از جمله دعا و حضور در مجالس مذهبی را توضیح داد.

سخنران بعدی این مراسم «محسن مرتضایی فر» سرکنسول ایران در استانبول بود که در مورد فضائل امام رضا(ع) صحبت کرد. وی نیز با اشاره به دستور قرآنی محبت اهل بیت(ع)، دوست داشتن امام هشتم(ع) را شرط اسلام دانست.

به گزارش خبرنگار ابنا از استانبول، نوای صلوات خاصه امام رضا(ع) و مدح آن حضرت با صدای «استاد جمشیدی» حال و هوای مشهد مقدس را در مسجد حاکم نمود.

همچنین در این مراسم به افرادی که نام آنها “رضا” است هدایایی از سوی آستان قدس رضوی اعطاء شد.

در این محفل معنوی، «دکتر عبدالرضا راشد» وابسته فرهنگی ایران در استانبول، تعدادی از علمای ترکیه و شیعیان بومی و نیز ایرانی، آذربایجانی و افغانستانی حضور داشتند و در پایان، میهمان خوان کرم امام رضا(ع) شدند.

منبع: ابنا
انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار