پزشکان زیرمیزی‌بگیر به صورت قانونی جریمه می‌شوند
کد خبر: 111608
تاریخ انتشار: ۳ شهریور ۱۳۹۵ - ۱۱:۴۹
رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور:
شاخص : رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور به معضل دریافت‌های اضافی و غیرقانونی پزشکان اشاره کرد و گفت: پزشکان زیرمیزی‌بگیر به صورت قانونی جریمه می‌شوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، دکتر زالی روز گذشته در مراسم تجلیل از پزشکان نمونه شهرستان تاکستان با اشاره به عضویت بیش از ۱۱۵ هزار پزشک در سازمان نظام پزشکی کشور اعلام کرد: از این تعداد ۶۸ هزار نفر پزشک عمومی بوده و مابقی پزشکان متخصص و فوق تخصص هستند.

رئیس کل سازمان نظام پزشکی کشور همچنین به معضل دریافت های اضافی و غیرقانونی پزشکان اشاره کرد و گفت: در سال گذشته به ۵ هزار و ۶۰۰ فقره شکایت مردمی رسیدگی شده و جریمه نقدی، توبیخ کتبی، لغو پروانه مسئول فنی و لغو پروانه تاسیس بیمارستان از جمله جریمه های مقابله با پدیده زیرمیزی است.

این مسئول با اشاره به اینکه هم اکنون در تمام نقاط کشور پزشک مستقر وجود دارد افزود: اوایل مهر ماه هر سال حدود سه هزار پزشک متخصص و فوق تخصص برای گذراندن طرح به مناطق محروم کشور اعزام می‌شوند.

داریوش طاهرخانی عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور و بازرس این سازمان هم از بدهی ۵ هزار میلیارد تومانی سازمان‌های بیمه گر و خدمات رسان به وزارت بهداشت و درمان خبر داد.

در ادامه این مراسم کلنگ ساختمان نظام پزشکی شهرستان تاکستان با حضور مسئولان کشوری و استانی به زمین زده شد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار