پزشکان صداوسیما غیرمتخصص‌اند! - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 68821
تاریخ انتشار: ۸ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۲:۴۳
شاخص : معاون درمان وزارت بهداشت از اقدام صدا و سیما در خصوص استفاده از پزشکان غیرمتخصص و محکوم انتقاد کرد و گفت: شب گذشته یک متخصص بی‌هوشی را به جای متخصص پوست و مو آورده بودند که عن‌قریب است کلینیک این پزشک به دلیل تخلفات پلمب شود.

به گزارش پایگاه شاخص ، محمد آقاجانی در نشست خبری خود در پاسخ به این سؤال که آیا پزشکان متخصص و فوق تخصص می‌تواند ویزیت بیمار را به دستیاران خود واگذار کند یا خیر، گفت: در بیمارستان‌های آموزشی این امر انجام می‌شود اما حق بیمار هم این است که از خدمات پزشکی که برای او حق ویزیت پرداخت کرده است، بهره‌مند گردد.

وی ادامه داد: البته با عنایت به آمار ۳۵ ویزیت توسط ۱۱ هزار و ۵۰۰ پزشک درمی‌یابیم که در برخی موارد فشار کار و تعداد بیماران ایجاب می‌کند که دستیاران پزشکان کار ویزیت را انجام دهند البته ما باید در این زمینه نظارتمان را افزایش دهیم.

معاون درمان وزارت بهداشت در پاسخ به این سؤال که چرا در اورژانس‌ها پزشک متخصص حضور ندارد، گفت: اگر قرار بر حضور پزشک متخصص در اورژانس به صورت کشیک بود باید هر روز چندین هزار نفر در اورژانس‌ها کشیک می‌شدند که ما این تعداد پزشک متخصص نداریم.

آقاجانی ادامه داد: دستیاران کار ویزیت را انجام می‌دهند و سپس پزشک متخصص را در صورت لزوم خبر می‌کنند.

وی همچنین از راه‌اندازی سامانه انتقال شکایت‌ها و مشکلات حوزه درمان از سوی خبرنگاران و از طریق سامانه ۱۶۹۰ خبر داد و گفت: این امر به نظارت ما در بیمارستان‌ها و اورژانس‌ها کمک می‌کند.

معاون درمان وزارت بهداشت در مورد موضوع ستاد هدایت در دانشگاه‌های علوم پزشکی گفت: وقتی بیمار به اورژانس مراجعه می‌کند مشکل ما هنگام بستری شد او در بیمارستان است چرا که تخت خالی به اندازه نداریم.

آقاجانی افزود: در تهران ستاد هدایت سه دانشگاه علوم پزشکی را تجمیع کردیم که مشکل هدایت به تخت‌های خالی بیمارستانی برطرف گردد.

وی همچنین از تأسیس ۱۶۹ مرکز سرپایی تشخیص و درمان سرطان در کشور خبر داد و گفت: طبق دستور وزیر بهداشت دانشگاه‌های علوم پزشکی تا ۱۵ مهر ماه کار ساخت این مراکز را آغاز خواهند کرد.

معاون درمان وزارت بهداشت همچنین در مورد نظارت بر پزشکان گفت: ما کار خود را انجام می‌دهیم اما زمانی که یک رسانه مانند صدا و سیما از پزشک غیرمتخصص استفاده می‌کند باید به کجا شکایت کنیم.

آقاجانی ادامه داد: شب گذشته در شبکه ۴ سیما یک متخصص بی‌هوشی را به جای متخصص پوست و مو آورده بودند که این فرد دارای محکومیت پزشکی است و عن‌قریب است که کلینیکش پلمب گردد.

انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار