پشت پرده حضور هدفمند عناصر فتنه در دانشگاه چیست؟ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 58633
تاریخ انتشار: ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۱
بیانیه تشکلهای دانشجویی دانشگاه فردوسی پیرامون وقایع اخیر این دانشگاه
شاخص : متاسفانه جریانی با اصرار به برگزاری برنامه های پرحاشیه متعدد در گذشته و اخیرا نیز مراسم رسمی رقص و پایکوبی باعث خدشه به جایگاه و محیط مقدس دانشگاه گردیده است .
به گزارش سرویس سیاسی شاخص، تشکلهای دانشجویی مشهد نسبت پیرامون وقایع اخیر در دانشگاه ها بیانه ای صادر کردند. متن این بیانیه بدین شرح است:

اعضا محترم هیأت امنا دانشگاه فردوسی مشهد

اعضا محترم هیئت نظارت دانشگاه فردوسی مشهد

اعضای محترم شورای فرهنگی دانشگاه فردوسی مشهد

سلام علیکم

با احترام ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری امام کاظم (علیه السلام) پیرو برنامه”فستیوال غذای بین الملل” و حضور غیر قانونی و هدفمند یکی از عناصر فتنه در ” سمینارجامعه شناسی توسعه در ایران” که باعث رنجش خاطر دانشجویان دانشگاه فردوسی و موجب سوء استفاده برخی از افراد گردیده است . متاسفانه جریانی که با اصرار به برگزاری برنامه های پرحاشیه متعدد در گذشته و اخیرا نیز مراسم رسمی رقص و پایکوبی باعث خدشه به جایگاه و محیط مقدس دانشگاه گردیده است .در راستای دفاع از ارزش ها و کیان دانشگاه اعلام می دارد ما دانشجویان دین باور و ارزشی بنا به رسالت دانشجویی و انقلابی خود در راستای حفظ جایگاه علمی و فرهنگی متناسب با شاخصه های اسلام ناب و انقلابی و در شأن پایتخت معنوی جهان اسلام و از طرفی جلوگیری از نفوذ و رواج اباحه گری و پلورالیسم دینی و فرهنگی در دانشگاه، ضمن اعلام انزجار از رویه فوق موارد ذیل را خواستاریم :\\

  • توضیح و پاسخگویی نهاد ها و مسئولان مربوطه در دانشگاه که در چشم انداز فرهنگی دانشگاه فردوسی و در راستای تحقق دانشگاه اسلامی ، در ورطه عمل، دین چه جایگاهی دارد ؟ آیا تحقق دانشگاه اسلامی هدف است یا دانشگاه سکولار و دین گریز ؟
  • برخورد انضباطی و قانونی با عوامل و مسبّین این برنامه .
  • جلوگیری از سوء استفاده مسئولانی که با سوء استفاده از استقلال دانشگاه، به دنبال مصونیت همه جانبه خود جهت رقم زدن چنین اقداماتی در فضای دانشگاه می باشند .
  • مسئولان و مدیران مربوطه در دانشگاه در حوزه ی نظارتی چه نقشی در دانشگاه ایفا می کنند؟ خط قرمز ترسیم شده برای آقایان کجاست ؟! ملاک عمل، کدام قانون و چه تفسیر انبساطی از قانون است که اجازه ی برگزاری چنین برنامه هایی در محیط عمومی دانشگاه صادر می گردد؟

در پایان ضمن مطالبه جدّی، عذرخواهی و استعفای رئیس دانشگاه که دقایقی نیز در جمع فوق حضور داشته است و متاسفانه واکنش مناسبی نشان نداده را داشته و خواستار برگزاری تجمع اعتراضی در مورخه ۲۸/۲/۹۴ ساعت ۱۳ در مقابل سازمان مرکزی دانشگاه می باشیم.

شورای تبیین مواضع بسیج دانشجویی دانشگاه

جامعه ی اسلامی دانشگاه

هیئت دانشجویی سید الشهدا (علیه السلام) دانشگاه

رونوشت :

  • وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری

 

انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

منبع:دانا

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار