پشت پرده هجمه علیه یک وزیر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 56536
تاریخ انتشار: ۵ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۴
شاخص : این عملیات در واقع نوعی جنگ روانی-رسانه ای نامحسوس از سوی نیروهای خودی برای گرا دادن به نیروهای مخالف محسوب می شود.

به گزارش سرویس سیاسی شاخص، گویا سنت نانوشته ای در بدنه اجرایی کشور در حال نهادینه شدن است که اگر عمر«رفاقت» دولت با وزیری به سر آمده باشد و دولت به هر دلیلی تمایل به ادامه همکاری با وزیری را نداشته باشد، خط تخریب وزیر مربوطه به رسانه های همسو با دولت اعلام و با توپخانه رسانه ای نقاط ضعف وزارتخانه مربوطه با چاشنی بزرگنمایی به منظور فشار جریان های مخالف و بخصوص مجلس را به برکناری وزیر قانع می کنند.

این عملیات در واقع نوعی جنگ روانی-رسانه ای نامحسوس از سوی نیروهای خودی برای گرا دادن به نیروهای مخالف محسوب می شود.
دقیقا در روزهایی که برخی نمایندگان مجلس از استیضاح علی ربیعی وزیر کار سخن می گویند، توپخانه برخی رسانه های اصلاح طلب همسو با دولت علیه وی به کار افتاده است. در تقسیم کار صورت گرفته این جریان رسانه ای، رسانه های مکتوب وظیفه انتشار اولیه گزارش و رسانه های مجازی این جریان بخصوص سایت های خبری، وظیفه بازنشر و شانتاژ خبری پیرامون آن را بر عهده گرفته اند.
پشت پرده شمشیر رسانه ای اصلاح طلبان علیه وزیر کار/ آقای وزیر همچنان باج نمی دهد
روزنامه آرمان امروز که منسوب به نزدیکان ایت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام است در شماره شنبه خود به صراحت نوشته که علی ربیعی نتوانسته «رضایت دوستان» خود را جلب کند. البته آرمان امروز ننوشته انتظار «دوستان» از وزیری که در انظار عمومی به «باج ندادن» مشهور است، چه بوده ولی می توان از برخی نشانه ها حدس زد که برخی اعضای جریان هایی به دنبال عضویت در هیات مدیره شرکت های تابعه سازمان تامین اجتماعی و وزارت کار بوده اند و با «کوتاه نیامدن» ربیعی بنا را بر تخریب گسترده وی گذاشته اند.
خط تخریب ربیعی آنگونه که از شواهد و قرائن پیداست در روزهای آتی با شدت بیشتری از سوی رسانه های اصلاح طلب پیگیری می شود. ربیعی اصولگرا نیست و از قضا از دوستان نزدیک سیدمحمد خاتمی و میرحسین موسوی است. اگرچه حضورش در وزارت کار انتقادهایی را از سوی اصولگرایان در پی داشت ولی عملکرد وی به گونه ای بوده که تحسین همگان را برانگیخته است. آنچه این روزها به عنوان «استیضاح» وزیر کار دنبال می شود صرفا ماجرایی سیاسی است و لاغیر.
انتهای پیام/۴۰۰/د/ش
منبع:دانا

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار