ایران جانبی

» پنجمین نمایشگاه کشاورزی قزوین افتتاح شد
کد خبر: 42290
تاریخ انتشار: 9 دسامبر 2014 - 11:23
با حضور مسئولان کشوری
شاخص : پنجمین نمایشگاه کشاورزی قزوین با حضور مسئولان استانی و کشوری از امروز آغاز به کار کرد.

به گزارش شاخص، پنجمین نمایشگاه صنایع و ماشین‌آلات کشاورزی، نهاده‌ها، آبیاری و آبرسانی و کشاورزی ارگانیک امشب با حضور کامبیز عباسی رئیس مرکز مکانیزاسیون کشاورزی وزارت جهاد کشاورزی، عباس زارع مشاور وزیر و مجری طرح سامانه‌های نوین آبیاری، منوچهر حبیبی معاون عمرانی استانداری، کورش کشاورز محمدیان سرپرست سازمان جهاد کشاورزی و جمعی از مسئولان استانی در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی استان قزوین آغاز به کار کرد.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین در حاشیه گشایش این نمایشگاه در گفت‌وگو با خبرنگار شاخص عنوان کرد: این نمایشگاه تا ۲۱ آذرماه با شرکت بیش از ۹۵ مؤسسه، شرکت داخلی و نمایندگان شرکت‌های خارجی برگزار می‌شود.

کشاورز محمدیان با اشاره به شرکت ۳۵ درصد شرکت‌کنندگان در نمایشگاه کشاورزی در بخش کشاورزی و نهاده‌ها افزود: در بخش آبیاری و آبرسانی به همین نسبت و در بخش ماشین‌آلات کشاورزی نیز ۳۰ درصد در این نمایشگاه حضور یافته‌اند.

وی با اشاره به حضور بیش از ۲۱ نماینده شرکت‌های خارجی در نمایشگاه یاد شده عنوان کرد: ادوات و تجهیزات مکانیزاسیون کشاورزی کشورهای خارجی از جمله آمریکا، انگلیس، هلند، آلمان، سوئد و دیگر کشورهای آسیایی و اروپایی در این نمایشگاه عرضه شده است.

سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین تصریح کرد: ۱۲ درصد از کل شرکت‌کنندگان در نمایشگاه در بخش‌های علمی و تحقیقاتی مشغول به فعالیت بوده و ۱۶ درصد از کل این جمع در بخش کشاورزی ارگانیک فعال هستند.

این مسئول با اشاره به اهداف برگزاری این نمایشگاه گفت: یکی از شاخصه‌های مهم این نمایشگاه  تلاش در راستای حل مشکلات و چالش‌های موجود در استان و ایجاد تغییر، تحول و حرکت مثبت تخصصی در شرایط متفاوت اقتصادی امروز در فضای ارتباطی و موثر نمایشگاه است.

در ادامه مسئولان حاضر در نمایشگاه در بازدیدی که بیش از ۲ ساعت به طول انجامید از غرفه‌ها و بخش‌های مختلف این نمایشگاه دیدن کردند.

گفتنی است پنجمین نمایشگاه صنایع و ماشین‌آلات کشاورزی، نهاده‌ها، آبیاری و آبرسانی و کشاورزی ارگانیک به مدت چهار روز از ساعت ۱۵ تا ۲۱ آماده بازدید متخصصان، علاقه‌مندان و کشاورزان است.

انتهای پیام/۲۰۰/پ۲/م

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار