۵ دانشگاه علمی کابردی قزوین در آستانه تعطیلی - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 64844
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۴۱
سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان خبر داد
شاخص : سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان قزوین، از تعطيلي 5 دانشگاه علمی کاربردی استان به دلیل عدم رعایت شاخصه های کمی و کیفی خبر داد.

به گزارش سرویس دانشگاهی شاخص، محمد مهدوی نیری از تعطیلی پنج دانشگاه علمی کاربردی استان قزوین به دلیل عدم رعایت شاخصه های کمی و کیفی خبر داد و اظهار کرد: در کشور۸۰ دانشگاه جامع علمی و کاربردی به دلیل عدم رعایت شاخصه های کمی و کیفی در مرز انحلال هستند و استان قزوین هم با پنج مرکز غیرفعال از این انحلال مستثنی نیست.

سرپرست دانشگاه علمی کاربردی استان قزوین اعلام کرد: درحال حاضر دانشجویان انگشت شماری در این پنج دانشگاه تحصیل می کنند و به نوعی این دانشگاه ها در استان غیر فعال هستند.

این مسئول بیان کرد: تحصیل بیش از ۸۰۰ هزار دانشجو در یک هزار و ۶۰ مرکز علمی و کاربردی کشور بیانگر جایگاه این مراکز است اما برای رسیدن به موفقیت درآینده باید رشته های خاص مورد توجه قرار گیرد.

مهدوی تجاری سازی علم، دانش بنیان کردن اقتصاد و بازنگری در رشته ها و دوره ها براساس نیاز بازار کسب و کار را از جمله برنامه های دانشگاه علمی کاربردی عنوان کرد.

وی با اعلام اینکه ۱۲ هزار و ۵۰۰ نفر دانشجو در ۱۸ مرکز دانشگاه علمی کاربردی استان مشغول تحصیل هستند، افزود: از ۲۳ دانشگاه علمی کاربردی استان، پنج دانشگاه تقریباً غیر فعال هستند و به زودی منحل می شوند.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار