پوتین هم شکلاتی شد! +تصاویر - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 84083
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۴ - ۷:۲۰
شاخص : هنرمند اهل روسیه با استفاده از شکلات، مجسمه رئیس جمهور این کشور را پیکربندی کرد.
شاخص نیوز: به نقل از پایگاه خبری شبکه پرس تی وی، هنرمند روس با استفاده از شکلات، مجسمه ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور این کشور، را در اندازه و ابعاد واقعی پیکربندی کرد.
نیکیتا گوسوف، سازنده مجسمه شکلاتی پوتین، شکلات را ماده‌ای مناسب برای خلق یک اثر هنری از پوتین دانسته و با مقایسه ویژگی انعطاف‌پذیری شکلات و روحیات پوتین گفته است: «شکلات هم نرم و فرم‌پذیر است و هم می‌تواند بسیار سخت باشد. شکلات  بسیار انعطاف پذیر است و در هر قالبی شکل می‌گیرد. من فکر می‌کنم این ماده واقعا مناسب وی (پوتین) است چرا که وی به آن شباهت دارد، در مواقع و شرایط مختلف می‌تواند متفاوت باشد. گاهی نرم و گاهی سخت.»
پوتین هم شکلاتی شد! +تصاویر
رویترز گزارش داد: ساخت مجسمه شکلاتی پوتین، حدود ۷۰ کیلوگرم شکلات نیاز داشت که از سوی یک شرکت محلی تامین شد.
گوسوف که در ساخت این مجسمه هنری از تصاویر رئیس جمهور روسیه استفاده کرده است می‌گوید، ترجیح می‌داد برای سهولت کار، مدل واقعی و زنده را در اختیار داشته باشد.
این مجسمه ساز روسی گفت: « من برای درک بهتر، از احساسات مختلف وی استفاده کردم؛ تصاویر مختلف از زوایای مختلف. اما اگر پوتین واقعا اینجا بود کار آسان‌تر می‌شد و من می‌توانستم از نزدیک اندازه‌گیری و از آن استفاده کنم.»
پوتین هم شکلاتی شد! +تصاویر
گوسوف ایده ساخت مجسمه واقعی و تمام‌اندازۀ پوتین را از میخائیل لیوبچنکوف، سازمان «فستیوال شکلات،» دانست که می‌خواسته همچون پاپ، مجسمه‌ای هم از پوتین ساخته شود.
میخائیل لیوبچنکوف درباره طرح این ایده گفته است: « ما تصمیم گرفتیم وی را در قالب شکلات شهرت جاویدان ببخشیم و چنین مجسمه‌ای را بسازیم. من اضافه می‌کنم که سال گذشته ما به پاپ مجسمه شکلاتی از خودش را دادیم. ما فکر کردیم اگر پاپ بتواند مجسمه شکلاتی از خودش داشته باشد، چرا رئیس جمهورمان نتواند؟ »
قرار است مجسمه شکلاتی پوتین در فستیوال جشن شکلات سن پطرزبورگ به نمایش در آید.
لیوبچنکوف مجسمه شکلاتی پوتین ، رئیس جمهور روسیه، را کانون توجه در فستیوال شکلات سن پترزبورگ دانسته و در عین حال هشدار داده است دست زدن، زبان زدن و یا گاز زدن این مجسمه امکان پذیر نخواهد بود؛ سازمان دهندگان فستیوال تصمیم گرفته‌اند مجسمه پوتین را به خود رئیس جمهور اهدا کنند و هرگونه تصمیم‌گیری برای چشیدن آن را به عهده وی گذارند.

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار