پوستر چهارمین دوسالانه بین‌المللی خوشنویسی ایران در قزوین رونمایی شد
کد خبر: 111047
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۰۱
با حضور مسئولان و اساتید برجسته خوشنویسی
شاخص : در مراسمی با حضور مسئولان و اساتید برجسته خوشنویسی، پوستر چهارمین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران در قزوین رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، در مراسمی با حضور مسئولان و اساتید برجسته خوشنویسی، روز گذشته پوستر چهارمین دوسالانه بین المللی خوشنویسی ایران در سالن اجتماعات مجموعه باغستان استان قزوین رونمایی شد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قزوین در این مراسم اعلام کرد: ۶۶۸ اثر از ۴۳۰ هنرمند در رشته های نستعلیق، شکسته نستعلیق و ثلث به دبیرخانه رسیده است.

این مسئول ادامه داد: در مرحله نخست ۲۵۳ اثر از ۱۲۰ هنرمند، پس از ارزیابی از راه یافتن به مرحله بعدی بازماند.

اسکندری نژاد افزود: در مراسم اختتامیه از صاحبان ۲۷ اثر ضمن ارائه در نمایشگاه چهارمین دو سالانه بین المللی خوشنویسی تجلیل می شود.

وی اظهار کرد: چهارمین دو سالانه بین المللی خوشنویسی ایران با بزرگداشت استاد برجسته خط خواجه اختیار منشی گنابادی ششم تا ۲۶ شهریور در قزوین برگزار می شود.

غلامحسین امیرخانی خوشنویس برجسته کشوری هم در این مراسم گفت: با مقایسه موقعیت‌های تاریخی، ‌جغرافیایی و فرهنگی استان‌های دیگر نسبت به استان قزوین نشان می‌دهد که علاقه و استقبال مردم این استان به فرهنگ و هنر به‌ ویژه در رشته خوشنویسی بسیار گسترده است.

قزوین به دلیل پیشینه و داشتن خوشنویسان برجسته همچون میرعماد، عماد الکتاب و محصص مستشاری در سال ۸۹ به عنوان پایتخت خشنویسی ایران انتخاب شد.

 

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار