پژوهش، موتور محرکه توسعه و ارتقاء یک کشور است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 121035
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۵ - ۳:۱۷
استاندار قزوین:
شاخص : استاندار قزوین با بیان اینکه پژوهش موتور محرکه توسعه و ارتقاء یک کشور است، افزود: هریک از مسوولان باید از پژوهش و پژوهش محوری در حوزه وظایف خود و حل نیازهای جامعه بهره ببرند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، فریدون همتی، استاندار قزوین و رییس جشنواره هفته پژوهش در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر که صبح امروز در سالن اجتماعات دانشگاه بین المللی امام خمینی (ره) برگزار شد، ضمن گرامیداشت روز دانشجو اظهار کرد: استقلال طلبی و آزادی خواهی دانشجویان باید همراه با استکبارستیزی باشد تا تاثیر گذار واقع شود.

وی با بیان اینکه پژوهش موتور محرکه توسعه و ارتقاء یک کشور است، افزود: هریک از مسوولان باید از پژوهش و پژوهش محوری در حوزه وظایف خود و حل نیازهای جامعه بهره ببرند.

استاندار قزوین تصریح کرد: برای رسیدن به یک اقتصاد پویا و فرهنگ پایدار تحول یافته همراه با ارزش‌ها نیازمند توسعه علمی و پژوهشی هستیم.

همتی عنوان کرد: اقتصاد کشور در گرو دانایی محوری و تولید علم است لذا این امر تنها به وسیله پژوهش و آینده پژوهی محقق خواهد شد.

این مسوول با بیان اینکه تعامل بین دانشگاه و بخش‌های مختلف جامعه به خوبی برقرار نمی‌شود، گفت: مسوولان باید زیرساخت‌ها را برای فعالیت‌های علمی و همکاری دانشگاه و صنعت فراهم کنند.

وی تصریح کرد: دانشگاه باید دانشجویان مولد علم را به جامعه تحویل دهد تا بتوانند ایده‌های خود را تجاری سازه کرده و به وسیله کارآفرینی، افراد دیگر را هم مشغول به کار کنند.

استاندار قزوین  بیان کرد: دانشجویان برای ورود به بازار کار نیاز به نقشه راه دارند لذا باید توسط دانشگاه تبیین شود تا بتوانند در قالب پژوهش به نیازهای جامعه پاسخ دهند.

همتی با بیان اینکه دانشگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) تنها دانشگاهی است که رییس جمهور یکی از اعضای هیات امنای آن را تشکیل می‌دهد، افزود: دانشگاه‌های استان از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و علوم پزشکی از مراکز علمی مطرح کشور به شمار می‌روند.

این مسوول با تاکید بر اقتصاد مقاومتی ابراز کرد: دانشی که در دانشگاه تدریس می‌شود باید کاربردی شده و به خدمت صنعت و تولید درآید.

استاندار قزوین ابراز کرد: اشتغال‌زایی نیاز به تامین منابع و بازار دارد اما منابع داخلی به تنهایی پاسخگو نبوده و باید به جذب سرمایه گزاران خارجی و شرکت در بازارهای بین المللی بپردازیم.

وی در پایان افزود: امیدوار هستیم اقتصاد مقاومتی که از فرمایشات مقام معظم رهبری است را با تکیه بر دانشگاه، ظرفیت‌های داخلی همچون نیروی انسانی متخصص و اقتصاد دانش بنیان فراهم آوریم.

انتهای پیام/۱۰۰۷

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار