پیاده‌روی اربعین یک ضرورت جدی در عصر حاضر است/ تجمع عظیم مسلمانان تفکرات تکفیری را به زانو درمی‌آورد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 175203
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین:
شاخص : مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: پیاده روی اربعین یک ضرورت جدی در عصر حاضر است و استفاده از ظرفیت‌های آن باید بسیار هوشمندانه و دقیق باشد.

حجت الاسلام علی نعمت‌اللهی در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار اجتماعی شاخص، اظهار کرد: پیاده روی اربعین امروز یک ظرفیت فوق‌العاده‌ای نه تنها در جهان اسلام بلکه برای همه جامعه بشری است.

وی افزود: نام سیدالشهداء با حریت و آزادگی و ظلم ستیزی عجین است و احیای نام امام حسین(ع) به هر شیوه‌ای می‌‎تواند این شعارهای کلیدی را در جهان زنده کند.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین ابراز کرد: پیاده روی اربعین پا را فراتر از مرزهای جغرافیایی گذاشته و یک تعریف جدیدی از شخصیت امام حسین(ع) را به جهان عرضه می‌کند.

نعمت‌اللهی با بیان اینکه پیاده روی اربعین یک حرکت جهانی شده است، گفت: تمامی رسانه‌های جهان این واقعه بزرگ را هر ساله به تصویر می‌کشند و منعکس می‌کنند که درواقع به نوعی احیای فرهنگ عاشورا و فرهنگ حسینی در جامعه بشری است.

پیاده روی اربعین جهانی شده است

این مسئول تصریح کرد: باید تلاش کنیم از ظرفیت‌های پیاده روی اربعین به بهترین شکل بهره‌برداری کنیم و این حرکت عظیم را در دنیا زنده نگهداریم.

وی بیان کرد: پیاده روی اربعین یک ضرورت جدی در عصر حاضر است و استفاده از ظرفیت‌های آن باید بسیار هوشمندانه و دقیق باشد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: دستاوردهای فرهنگی پیاده روی اربعین بسیار چشمگیر است و اتحاد جهان اسلام را در پی دارد.

این مسئول ادامه داد: پیاده روی اربعین تاثیرات مهم معنوی را بر اقشار مختلف جامعه می‌گذارد و همچنین ظرفیت‌های مقابله با تفکرات تکفیری را به دنبال دارد چراکه امروز تکفیری‌ها درصدد رخنه میان مسلمانان هستند تا در بین آن‌ها تفرقه ایجاد کنند.

نعمت‌اللهی تصریح کرد: امروز بسیاری از موکب‌ها توسط برادران اهل سنت برپا می‌شود و به زائران اربعین خدمات می‌دهند که این امر یکی از تاثیرات مثبت پیاده روی اربعین در ایجاد اتحاد میان مسلمانان است.

وی خاطرنشان کرد: پیاده روی اربعین در حوزه‌های فرهنگی، اجتماعی و سیاسی دستاوردهای ارزشمندی برای جمهوری اسلامی ایران دارد که با تقویت هر کدام می‌توان بهره‌برداری‌های گسترده‌ای را در جهت احیای فرهنگ عاشورایی و انتشار آرمان‌های انقلاب اسلامی داشت.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار