راهپیمایی اربعین نماد عظمت جهان اسلام است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 119247
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۱:۲۸
مدیر حوزه علمیه قزوین:
شاخص : مدیر حوزه علمیه قزوین با بیان اینکه راهپیمایی اربعین نماد عظمت جهان اسلام است، گفت: این واقعه عظیم حس توانمندی و روحیه مبارزه مسلمانان با مستکبران را تقویت می‌کند.

حجت‌الاسلام علی عباسی مدیر حوزه علمیه استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص‌، با بیان اینکه حضرت اباعبدالله حسین(ع) آغازگر ادبیات مقاومت و ظلم‌ستیزی از کربلا تا ابد هستند، اظهار کرد:واقعه عاشورا و اقدامات سیدالشهدا(ع) سنگ بنایی برای ظلم ستیزی و مبارزه با مستکبران تا روز قیامت شده است.

وی با اشاره به فرازی از زیارت عاشورا اذعان داشت: “ما با هر آن که با حسین بن علی(ع) در آشتی است دوست هستیم و با کسانی که با آن حضرت دشمن است در جنگ هستیم؛ بحث ظلم ستیزی موقتی نبوده و متعلق به زمان خاصی نیست.

مدیر حوزه علمیه قزوین راهپیمایی اربعین را مانور بزرگ مسلمان‌ها دانست و گفت: دشمنان با مشاهده وحدت این خیل جمعیت و حضور ده‌ها میلیونی مسلمانان قطعا دچار وحشت می‌شوند.

این مسوول با ابراز اینکه مرامم راهپیمایی اربعین هشداری به دشمنان مسلمانان است، افزود: این واقعه عظیم با تقویت روحیه توانمندی و مبارزه مسلمانان موجب شده تا مظلومین و مستضعفین عالم به توانایی و نیروی خود ببالند.

عباسی اضافه کرد: این حرکت به صورت خود جوش، مردمی و با حضور تمامی اقشار اعم از پیر و جوان، زن و مرد، کوچک و بزرگ انجام شده که یک آمادگی فرهنگی، سیاسی، نظامی و اجتماعی برای مبارزه با دشمنان ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه در این مراسم مسلمانان می‌توانند یزید‌های زمانه را بشناسند، خاطرنشان کرد: افرادی که به سمت ابا عبدالله(ع) حرکت می‌کنند خط مشی آن حضرت را پذیرفته‌اند لذا آماده ایثار جان و مال خود در راه خدا بوده و حس ولایت پذیری و اعتقادات را در خود تقویت می‌کنند.

مدیر حوزه علمیه استان با اشاره به اینکه زیارت اربعین منشور مبارزه و استکبار ستیزی است، تصریح کرد: علت سفارش خواندن زیارت اربعین اباعبدالله حسین(ع) تکرار اهداف، جهت و انگیزه‌های حسینی بوده تا به واسطه این زیارت بتوانیم خود را به آن حضرت نزدیک کنیم.

این مسوول در انتها با اشاره به اینکه امام حسین(ع) الگوی ظلم ستیزی برای همه جهانیان است، افزود: مرور ادعیه و نمازهای توصیه شده در این ایام، مطالعه در خصوص تاریخ و وقایع کربلا، خدمت به زائرین حسینی و بازگویی اهداف اباعبدالله می‌تواند موجب کسب توشه بهتر و بیشتر از عظمت این روز خواهد شد.

انتهای پیام/۷۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار