پیام آیت الله مکارم به علمای اروپا - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 61153
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۶
شاخص : اسلام، صلح و امنیت را همچون آب حیات برای جامعه جهانی لازم می شمارد... همه مسلمین جهان وظیفه دارند برای پایداری صلح و امنیت جهانی بکوشند و آتش جنگ را هر کجا ببینند، خاموش کنند.

آیت اللّه مکارم شیرازی در پیام به چهارمین اجلاس اتحادیه اروپایی علما و تئولوگ های شیعه تاکید کرد.

متن پیام ایشان به این اجلاس به این شرح است:

قبل از هر چیز تشکیل این جلسه با شکوه را با حضور شما اندیشمندان و فرهیختگان از نقاط مختلف اروپا که برای یکی از مهم ترین مسائل سرنوشت ساز جهان بشریت انجام شده را به همه شما حضّار محترم و عزیز تبریک می گویم و امیدوارم بتوانید در این جهان طوفانی که از بسیاری از نقاط آن، بوی جنگ می آید، گام مؤثری را در راه کمک به صلح بردارید.

شما عزیزان این جلسه را زمانی تشکیل داده اید که تعدادی از کشورهای جهان در آتش جنگ می سوزند و همین موضوع بهترین دلیل برای ضرورت تشکیل این گونه جلسات است.

اسلام، صلح و امنیت را همچون آب حیات برای جامعه جهانی لازم می شمارد و قرآن مجید صلح را خیر مطلق شمرده و می فرماید: «وَ الصُّلحُ خَیرٌ»

از سوی دیگر به همه پیروان خود توصیه می کند که هر کس دست صلح و دوستی به سوی شما باز کرد، از هر دین و مذهبی که باشد، دست او را بفشارید «وَ لَاتَقُولُوا لِمَنْ أَلْقَى إِلَیْکُمُ السَّلَامَ لَسْتَ مُؤْمِناً»  و در جائی دیگر قرآن در سوره مبارکه ممتحنه تاکید می فرماید که خداوند شما را نهی نمی کند که نسبت به کسانی که با شما سر جنگ ندارند به آنها نیکی کنید و عدالت را در حق آنها رعایت نمایید.«لا یَنْهَاکُمْ اللَّهُ عَنْ الَّذِینَ لَمْ یُقَاتِلُوکُمْ فِی الدِّینِ وَ لَمْ یُخْرِجُوکُمْ مِنْ دِیَارِکُمْ أَنْ تَبَرُّوهُمْ وَتُقْسِطُوا إِلَیْهِمْ»

و بر این اساس همه مسلمین جهان وظیفه دارند که برای پایداری صلح و امنیت جهانی هرچه در توان دارند بکوشند و آتش جنگ را هر کجا ببینند، خاموش کنند.

البته یقین دارم شما عزیزان این گروه وحشی داعش و امثال آنها که نام دولت اسلامی بر خود نهاده اند را جزء مسلمانان نمی دانید؛ همانگونه که ما آنها  را از اسلام کاملاً بیگانه می شماریم.

ولی متاسفانه که بعضی از دول ظاهراً متمدن برای حفظ منافعشان به این گروه خونخوار، بی رحم و وحشی کمک می کنند. ای کاش می دانستند که آنها امروز مسلمان ها را قتل عام می کنند و فردا نوبت خودشان است.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
قم: ناصر مکارم شیرازی

منبع: حوزه

اتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار