پیرترین فرد جهان در نقده زندگی می کند
کد خبر: 99950
تاریخ انتشار: ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ - ۱۱:۱۰
شاخص : پیرترین فرد جهان با 132 سال سن اهل روستای راهدانه در شهرستان نقده است. هم اکنون رکورد پیرترین فرد جهان در اختیار یک زن برزیلی با 114 سال سن می باشد.

به گزارش شاخص نیوز، همیشه خبرهای مربوط “ترین ها” مورد علاقه خبرنگاران و افکار عمومی است. اینکه چه ویژگی هایی باعث “برترین” شدن یک سوژه می شود هم مهم است به همین منظور کتاب مرجع بزرگی به نام گینس ابداع شد که تمام “ترین های” جهان را در خودش ثبت می کند.

این کتاب آنقدر معروف است که برخی دست به کارهای محیرالعقولی می زنند تا نامشان هر طور شده وارد این کتاب شود اما برخی دیگر خودشان چنان سوژه های جذابی هستند که کارشناسان گینش به دنبال آنها می روند.

به تازگی تصویر شناسنامه ای در فضای مجازی منتشر شده که نشان میدهد یک پیرمرد ۱۳۲ ساله بنام عباس منائی در روستای راهدانه نقده زندگی میکند. وی متولد ۱۲۶۳ شمسی است و در انتخابات اخیر مجلس شورای اسلامی هم رأی داده است.

پیترین فرد جهان قبلا ازان یک پیرمرد ژاپنی ۱۱۲ ساله بود اما حالا این عنوان در اختیار یک زن ۱۱۴ ساله برزیلی قرار دارد و در صورتی که کارشناسان گینس متوجه “حاج عباس” آذربایجانی ها شوند باید عنوان پیرترین فرد جهان را به او بدهند.

سولدوز خبر به زودی گفتگویی با این پیرمرد سرزنده خواهد داشت.

 

 تصویر زیر مربوط به روز رأی گیری انتخابات دهمین دوره مجلس در نقده است

منبع: دانا 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار