پیروی از فضائل اخلاقی پیامبر اکرم (ص) مایه سعادت بشریت است - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 152647
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۸
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی قزوین:
شاخص : معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی قزوین گفت: : دشمنان با نسبت دادن داعش به اسلام سعی در تخریب وجهه مسلمانان دارند درصورتی که با توجه به تاریخ، عقبه این گروه به عرب جاهلیت برمی‌گیرد.

حجت السلام عباس نظری در گفت‌وگو با شاخص، با اشاره به ولادت حضرت محمد(ص) اظهار کرد: پیامبر اکرم(ص) در سال عام الفیل در مکه متولد شدند و بنا بر خواست خداوند در زمان تولد ایشان، شیطان از سعود به آسمان‌ها منع شد، آتشکده فارس خاموش و تمامی بت‌های جهان برز مین افتادند .

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی قزوین بیان کرد: دوران کودکی پیامبر اکرم مملو از حوادثی تلخ همچون رحلت پدر، مادر و جدش بود که خداوند برای ایشان مقدر ساخته بودند.

وی عنوان کرد: طبق آداب اعراب، حضرت محمد (ص) دوران نوزادی را در بادیه‌های اطراف مدینه با دایه‌اش حلیمه سپری کرده و پرورش یافت.

این مسوول اضافه کرد: نزول برکت و رحمت در خانواده حلیمه پس از پذیرش پیامبر اتفاق افتاد و خداوند عنایات ویژه‌ای به این خانواده داشتند.

نظری با بیان اینکه حضرت محمد (ص) در ۴۰سالگی به پیامبری مبعوث شدند گفت: سنت، سیره، احادیث و روایات موجود از ایشان یکی از منابع فقهی تشیع و اهل سنت برای استخراج احکام شرعی و مسایل فقهی بعد از قرآن به شمار می‌رود.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی قزوین با بیان اینکه سیره نبوی به ۳صورت موجود است، افزود: سیره عملی، تقریری و شفاهی که به احادیث اشاره دارد از جمله آن‌ها است.

وی با اشاره به سیره عملی تشریح کرد: قرآن کریم نحوه عملکرد پیامبر گرامی اسلام در امور زندگی دنیوی و اخروی را به عنوان اسوه و الگو به شمار آورده است.

این مسوول تاکید کرد: هر کس خواستار خانواده موفق، زندگی فردی سالم و سعاتمندی است باید زندگی پیامبر را الگوی خود قرار دهد.

نظری تصریح کرد: از اخلاق پیامبر در قرآن نیز با اخلاق بزرگ یاد شده و اخلاق خوب، کرامت، حلم و بردباری پیامبر در جنگ با دشمنان حفظ می‌شد.

وی در ادامه گفت: پیامبر با کفار با شدت برخورد می‌کرد اما برخورد او همراه با صبر، بزرگواری و کرامت بود.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی قزوین افزود: فضایل اخلاقی پیامبر را می توان با توجه به زندگی ایشان و شیوه همسرداری، فرزندپروری و حقوق کودکان دریافت.

وی بیان کرد: از دیگر ویژگی‌های پیامبر می‌توان به خوش‌رویی، خوش اخلاقی خوش برخوردی ایشان اشاره کرد اما در عین حال در مسئولیت خود جدی بودند.

این مسوول ابراز کرد: تمام تلاش پیامبر هدایت مردم و به سعادت رسیدن آن‌ها بود لذا با تلاش خود توانست در دوران جاهلیت گونه‌ای از فرهنگ و تمدن اسلامی را ایجاد کند که تا قلب آمریکا و آفریقا نفوذ کرد.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی قزوین عنوان کرد: دشمنان با نسبت دادن داعش به اسلام سعی در تخریب وجهه مسلمانان دارند درصورتی که با توجه به تاریخ، عقبه این گروه به عرب جاهلیت برمی‌گیرد.

وی در پایان با بیان اینکه قرآن و اهل بیت(ع) ارزشمندترین یادگارهای پیامبر اسلام هستند، افزود: ما باید در حفظ این دو گنجینه کوشا باشیم و دین اسلام را درجهان ترویح دهیم.

انتهای پیام/ ۱۰۰۷

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار