باید ارزش و جایگاه معلمی در جامعه ارتقا یابد
کد خبر: 101471
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۴:۱۸
مدیرکل امور بانوان و خانواده استاندار قزوین:
شاخص : مدیرکل امور بانوان و خانواده استاندار قزوین گفت: برای اینکه معلمان بتوانند به خوبی ایفای نقش بکنند باید از منزلت و پایگاه اجتماعی شایسته‌ای برخوردار باشند چراکه پیشرفت و توسعه جامعه در دستان معلم است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، همایش تجلیل از معلمان و دانشجویان نخبه بسیجی به مناسبت سالروز شهادت استاد مطهری و هفته گرامیداشت معلم با حضور استاد عزیزی کارشناس رادیو معارف و پژوهشگر حوزه‎های دینی در سالن آمفی تئاتر استانداری قزوین برگزار شد.

مریم بیدخام  مدیرکل امور بانوان و خانواده استاندار قزوین با اشاره به مقام معلم اظهار کرد: هرچه جایگاه معلم درجامعه ارتقاء یابد به همان میزان رغبت دانش‌آموزان و دانشجویان به تحصیل و پیشرفت علمی بیشتر می‌شود؛ نهادها و همه افراد جامعه باید به موضوع ارتقاء منزلت معلم به عنوان یک پدیده اجتماعی نگاه کنند.

وی معلم را رکن اصلی آموزش و پرورش دانست و خاطرنشان کرد: برخی از کشورها مانند آلمان، ژاپن ، کره جنوبی توجه ویژه‌ای به معلمان دارند و بیشترین حقوق را به فرهنگیان خود اختصاص داده‌اند چراکه به این نتیجه رسیده‌اند آموزش نسل‌های آینده و کاهش دغدغه‌هایی که یک جامعه می‌تواند داشته باشد به وسیله معلم امکان‌پذیر است.

مدیرکل امور بانوان و خانواده استاندار قزوین افزود: اختلافی چشمگیری در نقش و جایگاه معلم در ایران نسبت به  کشورهای دیگر  وجود دارد .

بیدخام با اشاره به نقش اساسی معلم در سعادت و سلامت ملت‌ها، گفت: برای اینکه معلمان بتوانند به خوبی ایفای نقش بکنند باید از منزلت و پایگاه اجتماعی شایسته‌ای برخوردار باشند چراکه پیشرفت و توسعه جامعه در دستان معلم است.

انتهای پیام/

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار