پیشرفت فرهنگی با تشویق هنرمندان و اهل قلم میسر می‌شود - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 145647
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۵
نماینده ولی فقیه در استان:
شاخص : نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: برگزاری مراسم آئین انتخاب کتاب و تکریم از اهل قلم می‌تواند سبب استفاده از ظرفیت‌ها شده و افراد را برای حرکت در مسیر فرهنگی تشویق و یاری می‌کند.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص نیوز؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی نماینده ولی فقیه در استان پیش از ظهر امروز در آئین اختتامیه نخستین دوره انتخاب کتاب سال قزوین که در سالن اجتماعات شهید امامی استانداری برگزار شد اظهار کرد: قرآن کریم به عنوان برترین کتاب در سطح جهان می‌تواند بهترین مرجع در جهت راهنمایی بشر باشد.

وی افزود: خداوند متعال  قرآن را به عنوان بهترین راهنما برای جوامع بشری قرار داده که ما به عنوان مسلمان باید از آن بهره گیریم.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه الگو قرار دادن قرآن کریم از رسالت‌های اصلی مسلمانان است ادامه داد: در قرآن گفته شده که این کتاب رحمتی برای تمامی جهانیان است؛ بنابراین می‌تواند راهنمایی برای تمام اقشار باشد.

وی تصریح کرد: ظرفیتی که در قرآن کریم در همه حوزه‌ها وجود دارد می‌طلبد تا تلاش مضاعفی برای بهره‌گیری از آن صورت گیرد.

نماینده ولی فقیه در استان اضافه کرد: هر پدیده‌ای که در جهان اتفاق می‌افتد قطعا با حکمت و حساب است بنابراین باید در حوزه حکمت خداوند متعال دقت بیشتری انجام شود.

امام جمعه قزوین با اشاره به اینکه اگر مسلمانان در کتاب و کتاب‌خوانی سرآمد در جهان نباشند باید مورد مواخذه قرار گیریم گفت: قرآن برترین کتابی است که در اختیار جامعه قرار گرفته و سبب سرآمدی مسلمانان به واسطه بهره‌گیری از تعالیم آن خواهد شد.

وی تاکید کرد: اگر انسان اعمال خود را با نگاه به قرآن و تبعیت از آن هماهنگ کند قطعا به کمال و رشد واقعی خواهد رسید.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در پایان گفت: برگزاری مراسم آئین انتخاب کتاب و تکریم از اهل قلم می‌تواند سبب استفاده از ظرفیت‌ها شده و افراد را برای حرکت در مسیر فرهنگی تشویق و یاری می‌کند.

انتهای پیام/ ۱۴۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار