پیشرفت ۷۰درصدی فاز اول جاده قزوین- الموت- تنکابن - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 70673
تاریخ انتشار: ۲۰ شهریور ۱۳۹۴ - ۲:۵۴
معاون رئیس جمهور خبر داد
شاخص : معاون رئیس جمهور در قزوین با اشاره به اینکه جاده قزوین- الموت- تنکابن 148 کیلومتر است، از پیشرفت 70 درصدی فاز اول این جاده خبر داد.

به گزارش سرویس اقتصادی شاخص، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی دیروز در قزوین ضمن افتتاح یک طرح راهداری در جریان ساخت جاده های قزوین- الموت- تنکابن و قزوین- الموت- کلاچای قرار گرفت.

محمد باقر نوبخت با اشاره به اهمیت این ۲ طرح ملی، اظهار کرد: سیاست دولت اجرای مرحله به مرحله این طرح هاست.

وی با بیان اینکه جاده قزوین- الموت- تنکابن ۱۴۸ کیلومتر است که فاز اول آن ۷۰ درصد پیشرفت دارد، اعلام کرد: ۹۴ کیلومتر این جاده در استان قزوین قرار دارد که نیمی از مرحله نخست این طرح به طول ۶۲ کیلومتر به پایان رسیده که سال آینده زیر بار ترافیک می رود.

معاون رئیس جمهور خاطرنشان کرد: مسیر فعلی استان قزوین تا شهرستان تنکابن حدود ۳۳۰ کیلومتر است که با اجرای کامل آن شاهد کاهش ۱۸۰ کیلومتری مسیر خواهیم بود.

این مسئول اعلام کرد: برای احداث جاده قزوین- الموت- تنکابن، بیش از یک هزار و ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده که تاکنون ۸۰۰ میلیارد ریال آن محقق شده و تا پایان سال ۹۴ نیز، ۳۰۰ میلیارد ریال هزینه خواهد شد.

نوبخت در ادامه تصریح کرد: جاده قزوین- الموت- کلاچای هم به طول ۱۵۰ کیلومتر دومین مسیری است که ۷۵کیلومتر آن در استان قزوین قرار دارد.

در پایان برنامه رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی در استان افتتاح راهدارخانه بهرام آباد در مسیر قزوین به رازمیان بود.

این راهدارخانه با اعتبار سه میلیارد ریال در زمینی به مساحت ۸۵۰ مترمربع، ظرفیت نگه داری یک هزار تن ماسه و نمک را دارد.

انتهای پیام/۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار