پیش‌بینی بارش برف و لغزندگی سطح راه‌های استان قزوین از عصر امروز - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 126050
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۵ - ۲:۲۴
ریيس پليس راه استان هشدار داد
شاخص : ریيس پليس راه استان با تاکيد بر ضرورت پايبندي رانندگان به اصول رانندگي ايمن و رعايت سرعت مطمئنه در راههاي استان در فصل زمستان گفت : برابر اعلام سازمان هواشناسي از عصر امروز بارش نزولات آسماني باعث لغزندگي راههاي استان مي شود.

سرهنگ نصرالله بیگلری رییس پلیس راه استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، از قاطعیت و جدیت تیم‌های پلیسی مستقر در گردنه‌های برفگیر استان خبر داد و اظهار کرد: با توجه به پیش‌بینی‌های صورت گرفته، بارش برف در محورهای مواصلاتی استان قزوین باعث لغزندگی سطح معابر خواهد شد.

وی افزود: رانندگان با رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی مناسب با خودروی جلویی در راه‌های استان بخصوص آزاد راه قزوین_کرج و آزاد راه قزوین_زنجان تردد کنند.

وی بیانکرد: با توجه به سرعت بالای خودروها امکان وقوع تصادفات زنجیره‌ای با شدت بالا در زمان لغزندگی سطح معابر در آزاد راه‌ها و بزرگراه‌ها تا چندین برابر افزایش می‌یابد .

رئیس پلیس راه استان با بیان اینکه پیش بینی می‌شود بارش برف و کولاک در گردنه‌های برفگیر موجب کندی عبور و مرور شود، گفت: تردد از گردنه‌های برفگیر استان فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر خواهد بود .

وی اضافه کرد: طبق پیش بینی هواشناسی کاهش شدید دما در سطح استان محسوس بوده و رانندگان باید ضمن همراه داشتن توشه و آذوقه لازم وسیله نقلیه خود را از نظر سیستم گرمایشی و سوخت رسانی کنترل و تجهیز کنند.

رئیس پلیس راه استان قزوین در ادامه از حضور به موقع عوامل امدادی سایر سازمان‌ها در گردنه‌های استان خبر داد و گفت : خوشبختانه با همدلی و انسجام و صمیمیت ماموران سازمان‌ها و دستگاه‌های امدادی دخیل در امر ترافیک استان هم اکنون امنیت ترافیکی در جاده های استان حاکم است اما با توجه به لغزندگی سطح معابر و مه آلود بودن راه‌ها لزوم رعایت سرعت مطمئنه از سوی رانندگان محترم بیش از پیش احساس می‌شود.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار