پیش‌بینی خرید ۱۰۰ هزار تن گندم توسط شبکه تعاون روستایی قزوین - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 139258
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۶ - ۹:۰۰
رییس سازمان تعاون روستایی استان خبر داد
شاخص : رییس سازمان تعاون روستایی استان قزوین گفت: در سال گذشته 59 هزار تن گندم توسط شبكه تعاون روستايي خريداري شد كه اين رقم امسال بايد به 100 هزار تن برسد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شاخص، کارگاه آموزشی و توجیهی خرید گندم در راستای هماهنگی تعاونی ها و اعضا جهت خرید گندم با حضور مدیران عامل شرکت های تعاونی در سالن آمفی تئاتر سازمان تعاون روستایی استان قزوین برگزار شد.

محمود محمودی رییس سازمان تعاون روستایی استان در این دوره آموزشی بیان کرد: خرید تضمینی یکی از مهم ترین وظایف تعاون روستایی است که مباشر اصلی خرید محصولات کشاورزی است.

رییس سازمان تعاون روستایی استان قزوین اعلام کرد: در سال گذشته ۵۹ هزار تن گندم توسط شبکه تعاون روستایی خریداری شد که این رقم امسال باید به ۱۰۰ هزار تن برسد.

این مسوول با تاکید بر اینکه به واسطه افزایش حجم تولیدات داخلی ضریب خودکفایی افزایش می‌یابد، گفت: در اغلب کشورها بخش کشاورزی به واسطه نقش مهمی که در تأمین امنیت غذایی دارد از طریق سیاست‌های متنوع مورد حمایت قرار می گیرد.

محمودی تصریح کرد: تعاون روستایی باید به عنوان کارگزار دولت محصول تولیدی کشاورزان را خریداری کند تا آنان بدون دغدغه در کمترین زمان محصول خود را تحویل و هزینه آن را دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه رعایت قوانین و مقررات جزء ملزومات کار است، افزود: توجه به کیفیت و کمیت محصولات تولیدی کشاورزان بسیار ضروری است.

یعقوب نژاد کارشناس شرکت غله و خدمات بازرگانی استان هم در این کارگاه آموزشی با بیان اینکه سن زدگی یکی از مشکلات اصلی کشاورزان است، گفت: سن زدگی تا ۲ درصد قابل قبول است و تا ۴ درصد با کسر بهاء خریداری شود.

انتهای پیام/۱۰۰۰/د/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار