ایران جانبی

» پیش‌بینی عبور قیمت جهانی طلا از ۱۶۰۰ دلار
کد خبر: 193352
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
شاخص : بانک‌های آمریکایی پیش‌بینی کردند قیمت جهانی طلا طی شش ماه آینده از 1600 دلار در هر اونس عبور کرده و تا دو سال آینده به رکورد 2000 دلار برسد.

به گزارش شاخص نیوز: بانک‌های آمریکایی پیش‌بینی کردند قیمت جهانی طلا طی شش ماه آینده از ۱۶۰۰ دلار در هر اونس عبور کرده و تا دو سال آینده به رکورد ۲۰۰۰ دلار برسد.

بلومبرگ نوشت: مؤسسه مالی گلدمن ساکس آمریکا با بیان این‌که روند صعودی قیمت طلا تازه شروع شده است پیش‌بینی کرد طی شش ماه آینده ارزش هر اونس طلا به بیش از ۱۶۰۰ دلار خواهد رسید.

به‌عقیده تحلیلگران این مؤسسه عواملی مثل کاهش رشد اقتصادی جهان و تشدید جنگ تجاری میان آمریکا و چین باعث افزایش تقاضا برای فلز زرد خواهد شد.

سابین شلز تحلیلگر گلدمن ساکس در این باره گفت: «اگر نگرانی‌ها از رشد اقتصادی ادامه یابد و شاهد تشدید جنگ تجاری باشیم قیمت طلا حتی می‌تواند بیشتر از این افزایش یابد. صندوق‌های سرمایه‌گذاری طلا همچنان به خرید ادامه می‌دهند و تقاضا برای طلا را به‌اندازه سال ۲۰۱۶ افزایش داده‌اند. ما معتقدیم این تقاضا در کوتاه‌مدت ادامه دارد».

جنگ تجاری آمریکا و چین به‌ویژه باعث خروج سرمایه بورس‌ها به‌سمت بازار طلا شده است. تنها در روز دوشنبه به‌دلیل افت شاخص بورس‌ها، بورس‌بازان آمریکایی ۷۰۰ میلیارد دلار ضرر کردند.

در معاملات روز جمعه قیمت هر اونس طلا با نیم درصد افزایش به ۱۵۰۷ دلار و ۲۰ سنت رسید. اوایل هفته جاری قیمت فلز زرد برای اولین بار از آوریل ۲۰۱۳ از مرز ۱۵۰۰ دلار عبور کرد.

بانک آمریکایی مریل لینچ هم پیش‌بینی کرده است قیمت طلا در دو سال آینده به ۲۰۰۰ دلار در هر اونس برسد. بالاترین رکورد ثبت‌شده برای قیمت طلا مربوط به سال ۲۰۱۱ است که طی آن هر اونس طلا در برابر ۱۹۲۱٫۱۷ دلار معامله شد.

منبع: ایران جیب

انتهای پیام /۹۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار