پیش‌کنگره ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز در قزوین برگزار شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 96241
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۹
با حضور مسئولان استاني؛
شاخص : پیش‌کنگره 36 هزار شهید دانش‌آموز سراسر کشور و مراسم گراميداشت یاد و خاطره 34 شهید دانش آموز دبیرستان پاسداران قزوین با حضور مسئولان استاني برگزار شد.

به گزارش سرویس اجتماعی شاخص، پیش‌کنگره ۳۶ هزار شهید دانش‌آموز سراسر کشور و مراسم گرامیداشت یاد و خاطره ۳۴ شهید دانش آموز دبیرستان پاسداران قزوین با هدف انتقال، ترویج و نهادینه کردن فرهنگ ایثار و شهادت برگزار شد.

انصاری معاون پرورشی آموزش و پرورش استان قزوین در این مراسم تجلیل از شهدا را تجلیل از استقلال، عزت و اقتدار کشور دانست و گفت: رسالت اصلی نظام تعلیم و تربیت در کشور، انتقال و گسترش فرهنگ شهادت در بین جامعه به ویژه میان قشر نوجوان، جوان و دانش آموز است.

این مسئول با بیان اینکه امنیت، رفاه و آسایش امروز ایران اسلامی مرهون خون شهدا است اظهار کرد: همواره باید از بازماندگان جنگ تحمیلی تجلیل و قدردانی شود.

انصاری فرهنگ ایثار و شهادت را یکی از ارزش های والا در جامعه برشمرد و تصریح کرد: برگزاری پیش کنگره شهدای دانش آموز می تواند نقشی اثرگذار در انتقال و تبیین اندیشه‌های علمی و عملی دانش‌آموزان شهید به دانش‌آموزان فعلی و آینده داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه برای حفظ دستاوردهای فرهنگ ایرانی و اسلامی باید وظیفه شناس باشیم، یادآور شد: استان قزوین بیش از ۳۰۰ دانش‌آموز شهید در زمان انقلاب تقدیم کشورمان کرده است.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار