ایران جانبی

» پیش خرید گندم توسط اتباع بیگانه ممنوع است
کد خبر: 190557
تاریخ انتشار: 12 ژوئن 2019 - 3:00
دادستان قزوین:
شاخص : دادستان عمومی و انقلاب قزوین با اشاره به قاچاق گندم گفت: مشکلی که در بحث گندم وجود دارد، ورود اتباع بیگانه است که نیروهای انتظامی و امنیتی باید در این زمینه اقداماتی را داشته باشند که نسبت به پیش خرید گندم اقدام می کنند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، محمد قاسمی در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم استان که در سالن جلسات دادسرای قزوین برگزار شد، اظهار کرد: پیشگیری از وقوع جرم باید به باور تبدیل شود و تا مدیران و مسئولان به این باور نرسند که پیشگیری از وقوع جرم ضروری بوده و از همه جهات مفید است، نمی توانیم در برنامه ها و اهدافی که تدوین شده موفق باشیم.

وی ادامه داد: بر اساس قانون، پیشگیری از وقوع جرم از وظایف قوه قضائیه است ولی این نهاد بدون کمک دیگر قوا و باقی سازمان ها نمی تواند در این هدف مقدس موفق باشد و تصویب قانون پیشگیری موید صحت این ادعا است.

دادستان قزوین عنوان کرد: از همه تلاش های انجام شده در این حوزه تشکرمی کنم، البته نباید به میزان کار انجام شده اکتفا کرده و باید بیشتر بکوشیم و همه سازمان ها و نهادها ذی نفع باید در این امر مقدس به کمک قوه قضائیه بیایند و سهم خود را در این وظیفه ای که به طور قانونی و شرعی بر عهده دارند، ادا کنند.

قاسمی در ادامه در خصوص قاچاق محصولات استراتژیک به خصوص گندم اظهار کرد: قبل از ابلاغ نامه از سوی مرکز، ما اقداماتی را در این حوزه داشتیم که اقدام نخست در حوزه انتظامی بود و با تشدید بازرسی ها، موفقیت هایی در این بخش صورت گرفت که امیدواریم با تداوم این امر در حوزه انتظامی بیش از پیش موفق باشیم.

وی تصریح کرد: عمده مشکل ما در حوزه هایی است که از لحاظ انتظامی ضعف زیرساختی داریم بنابراین باید با تقویت کلانتری ها به این امر برسیم.

این مقام قضایی استان در ادامه اعلام کرد: در خصوص پیش خرید گندم موضوعات مختلفی مطرح شده و سازمان جهاد کشاورزی اقدامات خوبی داشته است و از حوزه قضایی هم به این بحث ورود یافتیم و با جلساتی که در شهرستان ها، فرمانداری ها و بخشداری ها برگزار شد، افراد توجیه شدند و امیدواریم این اقدامات در رسیدن به این هدف موثر باشد.

قاسمی گفت: مشکلی که در بحث گندم وجود دارد، ورود اتباع بیگانه است که باید شناسایی شوند و نیروهای انتظامی و امنیتی باید در این زمینه اقداماتی را داشته باشند، البته این امر علنی نشده و اخبار این موضوع را نشان می دهد.

وی گفت: نکته دیگری که وجود دارد، نرخ پایینی است که برای گندم وجود دارد و در نتیجه کشاورزان رغبتی برای پیش فروش ندارند و وقتی خریداری با قیمت بالاتر وجود دارد به طور طبیعی تولیدکننده محصول را در اختیار کسی قرار می دهد که با قیمت بالاتری خریدار است بنابراین باید دراین زمینه پیگیری شود تا کشاورزان با اراده بیشتری در این خصوص اقدام کنند.

دادستان قزوین در پایان یادآور شد: کشاورزان باید بدانند اگر گندم خارج از سیستم جهاد کشاورزی به فروش رسد، ذخیره سازی نشده و درمقاطع مورد نیاز نمی توانیم این محصول را تهیه کنیم.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰/ د

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار