پیش فروش بلیت‌ سفرهای نوروزی بدون افزایش نرخ در قزوین آغاز شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 158161
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۶ - ۴:۱۳
مدیرکل راهداری حمل و نقل جاده ای استان قزوین:
شاخص : مدیرکل راهداری حمل و نقل جاده ای استان قزوین گفت: پیش فروش بلیت در محل پایانه های عمومی مسافربری و همچنین دفاتر مرکزی و دفتر فروش بلیت سطح شهر و شرکت های مسافربری بدون افزایش نرخ و با قیمت های جاری آغاز شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، افشین پیرنون در خصوص پیش فروش بلیت سفرهای نوروزی سال ۱۳۹۷ حمل ونقل جاده ای گفت: پیش فروش بلیت در محل پایانه های عمومی مسافربری و همچنین دفاتر مرکزی ودفتر فروش بلیت سطح شهر و شرکت های مسافربری بدون افزایش نرخ و با قیمت های جاری آغاز شد.

پیرنون در خصوص برنامه های طرح نوروزی جابجایی مسافر در سال ۱۳۹۷ اظهار کرد: با تشکیل ستاد نوروزی در این اداره کل به منظور ارائه خدمات جهت جابجایی مسافر و به منظور رضایتمندی مسافران در ایام نوروز، اطلاع‌رسانی درسطح گسترده صورت می پذیرد.

وی افزود: همچنین با نهادهای دست‌اندرکار به ویژه پلیس راه جهت کنترل شرایط لازم برای رانندگی، استانداردهای فنی وسایل‌ نقلیه عمومی مسافربری به ویژه ناوگان کمکی هماهنگی های لازم بعمل آمده است تا افزایش ایمنی و آسایش در جریان ترافیک محورهای استان در ایام نوروز تامین شود.

این مسئول عنوان کرد: همچنین مقرر است خدمات امداد خودرو و جرثقیل های امداد جاده ای بصورت شبانه روزی توسط شرکت های خدمات خودرویی ارائه گردد.

وی تشریح کرد: تشکیل تیم نظارت و بازرسی از مجتمع های خدماتی- رفاهی بین راهی، توسط دستگاههای ذیربط جهت ارائه خدمات مطلوب به مسافرین و آماده سازی و مبلمان راه ها نظیر خط کشی راه ها، ساماندهی علائم افقی، عمودی و تجهیزات ایمنی در راه ها، پاکسازی حاشیه راه ها، رنگ آمیزی پایه علائم هشدار دهنده و آشکار سازی نقاط پر حادثه و … برای ارتقاء ایمنی مسافران از موارد پیش‌بینی شده در راستای اجرای طرح نوروزی است.

مدیرکل راهداری حمل و نقل جاده ای استان قزوین بیان کرد : تدابیر لازم جهت کنترل و نظارت محسوس و نامحسوس بر نحوه سرویس‌دهی به مسافران به منظور ارا۹یه خدمات مناسب به مسافران علاوه بر نظارت فیزیکی، از طریق تلفن گویا، صندوق‌های انتقادات و پیشنهادات، طرح نظرسنجی، برقراری ارتباط با مسافران و بهره‌گیری از سامانه شماره ۳۰۰۰۱۴۳  با پیش شماره ۰۲۸ برای دریافت نظرات و مشکلات احتمالی استفاده‌کنندگان از وسایل ‌نقلیه عمومی به صورت شبانه‌روزی، سامانه نظارت مردمی ۱۱۰۱۲۰ پلیس راه به منظورجلب مشارکت مردمی درافزایش ایمنی سفر و کاهش تصادفات، سامانه اطلاع رسانی ۳۰۰۰۷۰۷۰ برای ارتباط مردمی واعلام نظر جهت وضعیت نمازخانه ها و مساجد بین راهی در دستور کارمی باشد.

وی افزود: شهروندان عزیز قبل از آغاز سفر به منظور مدیریت سفر خود در صورت استفاده از ناوگان عمومی ضمن تهیه بلیت مورد نیاز و نیز با بهره گیری از سامانه پیام کوتاه ۱۴۱ از آخرین وضعیت راهها اطلاع حاصل نمایند. این سامانه از طریق نرم افزار ۱۴۱ نیز قابل دسترسی است. و نرم افزار ۱۴۱ از طریق برنامه بازار و یا تارنمای www.141.ir    بصورت رایگان قابل دریافت و نصب بر روی گوشی های تلفن همراه می باشد.

انتهای پیام/ ۱۳۰۰

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار