پیش فروش ساختمان بدون اخذ مجوز در قزوین ممنوع است
کد خبر: 108135
تاریخ انتشار: ۲۹ تیر ۱۳۹۵ - ۱۰:۳۴
مدیرکل راه و شهرسازی استان:
شاخص : مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین گفت: پیش فروش ساختمان و یا درج آگهی تبلیغاتی بدون اخذ مجوز در قزوین ممنوع است.

حامد مانی‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی شاخص، با اشاره به ابلاغیه وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد: پیش فروش ساختمان و یا درج آگهی تبلیغاتی در این خصوص بدون اخذ مجوزهای لازم در قزوین ممنوع است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین اظهار کرد: انتشار آگهی پیش فروش بدون اخذ مجوز و تنظیم سند رسمی ممنوع بوده و با کسانی که این اقدامات را انجام دهند مطابق قانون برخورد قضایی خواهد شد.

این مسئول ادامه داد: افراد متخلف به حبس از ۹۱ روز تا یک سال یا جزای نقدی به میزان ۲ تا چهار برابر وجوه و اموال دریافتی محکوم می‌شوند.

مانی‌فر ادامه داد: در قانون پیش فروش ساختمان برای مطبوعات و رسانه‌هایی که بدون دریافت مجوز یاد شده اقدام به درج و انتشار آگهی های پیش فروش ساختمان نمایند نیز مجازات‌هایی نظیر توقیف و جرائم نقدی پیش بینی شده است.

وی تصریح کرد: اجرای قانون پیش فروش ساختمان متضمن حقوق شهروندان و ایجاد اطمینان در بازار مسکن و ساختمان بوده و می تواند یکی از ابزارهای موثر برای توسعه امر ساخت و ساز باشد.

این مسئول خاطرنشان کرد: با توجه به ماده ۲۱ قانون پیش فروش ساختمان، فروشنده باید قبل از هرگونه اقدام جهت تبلیغ و آگهی پیش فروش از مراجع ذیصلاح مجوز بگیرد.

انتهای پیام/ ۱۰۰۰/پ۲/ح

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار