پیوند با اندیشه قرآنی موفقیت دانشجویان و اساتید را تضمین می‌کند
کد خبر: 117252
تاریخ انتشار: ۴ آبان ۱۳۹۵ - ۱:۳۹
معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور:
شاخص : معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور کشور گفت: اگر در کنار علم، خودسازی و معنویت وجود نداشته باشد کارآمد نخواهد بود و موفقیت دانشجویان و اساتید در دانشگاه‌ها این است که فکر و قلب آن‌ها با اندیشه قرآنی پیوند خورده باشد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، بیستمین جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان دانشگاه‌های پیام نور کشور صبح امروز در سالن آمفی تئاتر شهید رجایی دانشگاه فرهنگیان قزوین آغاز به کار کرد.

کریم نجفی برزگر معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور در این مراسم اظهار کرد: اول مهرماه، آغاز سال تحصیلی را در استان خوزستان در کنار شهدای هویزه و به یاد دانشجوی شهید علم الهدی با حضور دانشجویان نخبه، اساتید و فرماندهان سپاه پاسداران آغاز کردیم.

وی افزود: شروع سال تحصیلی به این شیوه برنامه‌ای بی‌سابقه و ارزشمند بود.

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور ابراز کرد: توجه به مسائل فرهنگی و اجتماعی در کنار علم آموزی مسئله‌ای مهم است که مسوولین دانشگاه باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشند.

نجفی برزگر در ادامه با اشاره به اینکه دانشگاه‌ پیام نور توجه بسزایی به مباحث دینی و اخلاقی دارد، گفت: اگر در کنار علم، خودسازی و معنویت وجود نداشته باشد این علم اندوزی کارآمد نخواهد بود زیرا دانشی کارایی دارد که پاسخگوی نیاز جامعه باشد.

وی تصریح کرد: دانشگاه پیام نور از ظرفیت‌های ویژه‌ای در تربیت شخصیت‌های فرهنگی و علمی دارد و تاکنون در تحقق این امر موفقیت‌های چشمگیری داشته است.

۲۵ دانشجوی دانشگاه پیام نور جزو شهدای مدافع حرم هستند

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور با بیان اینکه تعداد حضور خانم‌ها در این جشنواره بیش از آقایان بوده، خاطرنشان کرد: ۲۱‌امین جشنواره ملی قرآن دانشگاه پیام نور در اصفهان برگزار شد و مورد توجه مراجع و علما قرار گرفت.

نجفی برزگر بیان کرد: فهم و اندیشه ما از طریق آشنایی با قرآن و اهل بیت(ع) امکان پذیر است و موفقیت دانشجویان و اساتید در دانشگاه این است که فکر و قلب آن‌ها با اندیشه قرآنی پیوند خورده باشد.

وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: دانشگاهی می‌تواند کشور را نجات دهد و آینده آن را تضمین کند که اندیشه اساتید و دانشجویان آن با اسلام و قرآن همراه باشد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه پیام نور اذعان داشت: خوشبختانه برنامه‌هایی که بتواند سبک و سیره قرآنی را در دانشگاه‌ها ترویج کند به طور مطلوبی در استان‌های مختلف کشور برگزار شده است.

نجفی برزگر بیان یادآور شد: ما در کل دانشگاه‌های پیام نور کشور ۲۵ شهید مدافع حرم داریم که از افتخارات این دانشگاه به شمار می‌رود و اگر بتوانیم زندگی شهدا را الگوی زندگی خود قرار دهیم قطعا آینده کشور تضمین خواهد شد.

وی در پایان افزود: دانشگاه پیام نور در سال جاری برنامه‌های قرآنی را در ۷ رشته کتبی، ۶ رشته شفاهی و در بخش‌های هنری، فناوری، پژوهشی و ادبی برگزار کرده است تا دانشجویان علاوه بر ظاهر قرآن با مفاهیم آن هم آشنا شوند.

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار