پیکر مطهر شهید غواص، میری‌ورکی در قزوین تشییع شد - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 62671
تاریخ انتشار: ۱۷ تیر ۱۳۹۴ - ۱۲:۱۸
صبح امروز
شاخص : پیکر مطهر شهید غواص، سید جلیل میری‌ورکی همراه با پیکر پاک شهید محمد علی‌بمانی در قزوین تشییع شد.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، بعد از گذشت ۲۹ سال، پیکر مطهر شهید غواص، سید جلیل میری‌ورکی که همراه با یکصد و ۷۵ شهید غواص تازه تفحص شده، شناسایی شد، همراه با پیکر پاک شهید محمد علی‌بمانی در قزوین تشییع شد.

این مراسم همزمان با سالروز شهادت امام علی(ع) صبح امروز ۱۷ تیر ماه با حضور مسئولین استانی، خانواده‌های شهدا و جمع کثیری از مردم شهیدپرور قزوین برگزار شد، مسیر تشییع این شهیدان بزرگوار از بقعه چهار انبیاء(ع) به سمت گلزار شهدای قزوین بود.

شهید گرانقدر میری‌ورکی اهل روستای ورک الموت است و به جهت اینکه خانواده ایشان در کرج ساکن می‌باشد، بعد از تشییع در قزوین، برای تدفین به کرج منتقل خواهد شد.

این شهید بزرگوار در نهم فروردین سال ۱۳۳۸ در روستای ورک الموت قزوین به دنیا آمد و پدرش سیدقاسم نام داشت؛ این شهید بزرگوار تا دیپلم درس خواند، کارگر شهرصنعتی، متاهل و صاحب یک دختر و یک پسر بود.

شهید میری‌ورکی با حضور در جبهه‌های حق علیه باطل در چهارم دی ماه سال ۶۵ در عملیات کربلای ۴، در ام‌الرصاص، به شهادت رسید و اثری از پیکرش پیدا نشد.

پیکر مطهر این شهید بزرگوار بعد از ۲۹ سال، در بین یکصد و ۷۵ شهید غواص تازه تفحص شده، شناسایی شد و به آغوش خانواده‌اش بازگشت.

انتهای پیام/۲۰۰/پ۲/م

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار