ایران جانبی

» پیکر پاک شهید «ذکریا شیری» در قزوین تشییع شد
کد خبر: 208637
تاریخ انتشار: 17 اکتبر 2020 - 1:58
آخرین وداع با قهرمان؛
شاخص : امروز مردم قزوین برای همیشه با شهید "ذکریا شیری" وداع گفتند و پیکر پاکش را در مراسمی باشکوه و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مزار شهدای شهر اقبالیه تشییع کردند.

به گزارش خبرنگار فرهنگ و هنر شاخص، به روزهای پایانی ماه صفر و ایام عزاداری سیدالشهداء نزدیک می‌شدیم و شهر را غبار غم و فراق دلدادگان اهل بیت(ع) فرا گرفته بود که امسال محرم و صفر متفاوتی را نسبت به هر سال دیگر تجربه کردند؛ امسال از نعمت عزاداری‌های پرشور و گسترده و از همه مهمتر پیاده روی اربعین بی‌بهره بودیم و گویی همگان محکوم یک ویروس ذره‌بینی شده بودیم تا از بهترین لحظه‌های بندگی و عاشقی جا بمانیم.

اما انگار قرار بود امسال طور دیگری پرونده نوکری هر ساله عزاداران حسینی بسته شود؛ آری باز هم این شهیدان بودند که دستمان را گرفتند و روح تازه‌ای به شهر و دیارمان بخشیدند؛ خبر آمد که هشت شیردل ایرانی از دیار سوریه به وطن باز می‌گردند که نام شهید مدافع حرم استان قزوین هم در میان آن‌ها خودنمایی می‌کرد.

شهید ذکریا شیری، عزم بازگشت به آغوش دیار مینودری را کرده بود تا بار دیگر نفسی تازه به هوای گرفته این دیار شهیدپرور دهد؛ پنج سال چشم انتظاری خانواده این شهید بزرگوار به پایان رسید و استان قزوین فرزند دلیر خود را به آغوش کشید!

گویا خداوند نظری بر دلسوختگان راه سیدالشهداء کرده بود تا در پایان ماه صفر و همزمان با ایام سوگواری رحلت پیامبر اکرم(ص)، شهادت امام حسن (ع) و شهادت هشتمین خورشید آسمان امامت و ولایت؛ حضرت رضا(ع) نیز میهمان شهید ذکریا شیری و مدافع حرم حضرت زینب(س) باشیم.

امروز مردم قزوین با این شهید بزرگوار برای همیشه وداع گفتند و پیکر پاکش را در مراسمی باشکوه و با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مزار شهدای شهر اقبالیه که زادگاه شهید ذکریا شیری است، تشییع کردند و تمام قد ایستاند تا بگویند که راه شهدا همواره ادامه دارد.

انتهای پیام/ 1300

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار