پیگیر سفر رئیس جمهور به قزوین هستم/تجهیز ‌۴۱۲ روستا به اینترنت - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 68319
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۱۰
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:
شاخص : وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت:بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا پایان سال جاری 412 روستا به اینترنت مجهز خواهند شد و همچنین تمام روستاهای بالای 20 خانوار به اینترنت مجهز می‌شوند.

به گزارش خبرنگار علم و فناوری شاخص ، محمود واعظی در سفر یک روزه به استان قزوین در جمع خبرنگاران با ابراز خشنودی از مصادف شدن سالروز بزرگداشت شهیدان رجایی با سفر به زادگاه این شهید بزرگوار،اظهار کرد: خط مشی، خلوص، اعتقادات، فکر، دینداری و ساده زیستی شهیدان رجایی و باهنر باید الگوی همه مسئولین قرار گرفته و هیچگاه زحمات و مقام این دو شهید بزرگوار در تاریخ انقلاب اسلامی فراموش نشود.

واعظی با بیان اینکه کلید حل مشکلات و توسعه کشور همدلی و همزبانی است،بیان کرد: مردم ایران مردمی نجیب و فهیم هستند که با همدلی و همزبانی می توانیم بهترین امکانات را در کشور برای آن‌ها فراهم کنیم.

وی با تاکید بر لزوم توجه ویژه به روستاها و مناطق محروم در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، تصریح کرد:بر اساس برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته می‌خواهیم تا پایان سال جاری ۴۱۲ روستا را به اینترنت مجهز کنیم و همچنین در استان قزوین نیز تمام روستاهای بالای ۲۰ خانوار به اینترنت مجهز می‌شوند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه افزود: همچنین برقراری ارتباطات تلفنی در تمام روستاهای بالای ۱۰ خانوار استان نیز در دستور کار قرار دارد.

وی در خصوص پنهای باند اینترنت در استان، تشریح کرد: ما هیچگونه محدودیتی در این خصوص برای استان قائل نیستیم و به میزان نیاز واگذاری خواهیم داشت.

این مقام مسئول تصریح کرد: سعی کردیم زیرساخت‌های ارتباطی استان قزوین را با سرعت بیشتری افزایش دهیم تا نسبت به سایر استان‌ها چیزی کم نداشته باشد.

واعظی گفت: در حال حاضر زیرساخت‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات استان قزوین نسبت به برخی از استان‌های کشور شاخصه‌های بالاتری دارد.

وی ادامه داد: در حوزه تحقق دولت الکترونیک آنچه مربوط به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات است، آماده شده و امروز نوبت دستگاه‌های اجرایی استان‌ها است تا امکانات خود در این حوزه را مجهزتر کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص درخواست نماینده مجلس در رابطه با سفر رئیس جمهور به استان قزوین، گفت: پیگیر سفر رئیس جمهور به استان قزوین خواهم بود.

وی در پایان سخنانش بیان کرد: سیاست ما این است که در قبال سرمایه‌گذاری یک بخش توسط دولت، بستری برای سرمایه‌گذاری ۳ تا ۴ برابری در بخش خصوص فراهم شود.

انتهای پیام/۱۰۰۳/پ۳/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار