چاپ غذا با پرینتر سه بعدی +عکس - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 69955
تاریخ انتشار: ۱۴ شهریور ۱۳۹۴ - ۹:۲۲
شاخص : پرینتر های سه بعدی چند سالی است که پا در کفش آشپزان کرده اند، از یک طرف عکس و مواداولیه را تحویل می دهید و از طرف دیگر غذا تحویل می گیرید.

به گزارش پایگاه شاخص، کمی بی مزه است ولی سریع حاضر می شود، ظاهری شکیل و مهمان پسند دارد، از یک طرف عکس و مواداولیه را تحویل می دهید و از طرف دیگر غذا تحویل می گیرید، چند سالی است که با بالا گرفتن تب استفاده از چاپگر ها سه بعدی برای تولید کالاهای مختلف، آشپزان مطرح دنیا دست به کار شده اند و پرینتری برای چاپ سه بعدی غذا ساخته اند،به‌تازگی هم کمپانی XYZ خبر از رونمایی  پرینتر غذاساز خود در اواخر هفته داده است.

گفته می شود در ساخت این پرینتر سه بعدی ظرافت بیشتری به کار برده شده، به نحوی که در کنار ظاهر خوب، غذا طعم خوبی دارد.

چاپ غذا با پرینتر سه بعدی +عکس

اما همچنان این چاپگر غذا نواقصی دارد، تعداد مواد اولیه‌ای که می‌توانید وارد ان نمایید با محدودیت مواجه است، البته این جعبه سیاه می‌تواند به‌صورت سه‌بعدی یک بیسکوییت را با واردکردن مواد اولیه و طراح آن، در عرض ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بپزد.

چاپ غذا با پرینتر سه بعدی +عکس

پرینتر سه‌بعدی، احتمالا باعث کاهش هزینه شما نخواهد شد اما استفاده از آن، باعث صرفه‌جویی در وقت‌تان می‌شود. به‌علاوه، شما می‌توانید با فشار دادن چندین دکمه در نمایشگر این چاپ‌گر سه‌بعدی، پیتزاهایی به شکل کارکتر های معروف طراحی کنید

XYZ، تلاش می‌کند تا این چاپ‌گر سه‌بعدی را در اوایل سال ۲۰۱۶ در بازارهای آمریکا و اروپا عرضه نماید. قیمت فعلی این چاپ‌گر، حدود ۱۸۰۰ دلار است. XYZ براین باور است که اولین کمپانی خواهد بود که یک چاپ‌گر غذایی سه‌بعدی را با این سطح، به‌تولید انبوه و مرحله تجاری‌سازی رسانده است.

چاپ غذا با پرینتر سه بعدی +عکس
انتهای پیام/۴۰۰/د/ش

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار