ایران جانبی

» چرا برخی از متقاضیان دانشگاه‌های دارای شرایط خاص به مصاحبه دعوت نشدند؟
کد خبر: 208014
تاریخ انتشار: 5 اکتبر 2020 - 10:48
شاخص : در این گزارش به تشریح دلایل اینکه چرا برخی از متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های دارای شرایط خاص برای مصاحبه دعوت نشدند، پرداخته شده است.

به گزارش شاخص، نتایج کنکور سراسری در دانشگاه‌های با شرایط خاص اعلام شد و  داوطلبانی که در فهرست انتخاب رشته خود دانشگاه‌ها با شرایط خاص را انتخاب کرده‌اند از امروز می‌توانند برای انجام فرآیند مصاحبه و کسب اطلاعات درباره مدارک و مستندات لازم به سایت هر دانشگاه مراجعه کنند.

اما برخی از داوطلبان در این مرحله، معرفی به مصاحبه نشده‌اند که منجر به اعتراض آن‌ها در چرایی دعوت نشدن به مصاحبه است.

آن دسته از متقاضیانی که نسبت به انتخاب یک یا چند کدرشته محل از مؤسسات دارای شرایط خاص که داوطلب باید مراحل مصاحبه را نیز طی کند، اقدام کرده ولی در این مرحله معرفی نشده‌اند، عدم معرفی آن‌ها به یکی از دلایل زیر می‌باشد:

این داوطلبان یا شانس قبولی در اولویت‌های بالاتر از کد‌های مربوط به رشته‌های تحصیلی دارای شرایط خاص را داشته‌اند؛ و یا اینکه فاقد حداقل نمره علمی لازم برای معرفی در این مرحله بوده‌اند، بنابراین دلیل عدم معرفی آنان در این مقطع، در کارنامه نتایج نهایی مشخص خواهد شد.

بنا به دلایل متفاوت (اعم از نمره علمی و ترتیب اولویت انتخاب رشته متقاضی و یا عدم رعایت استان بومی وغیره) هیچگونه اعتراضی در این مرحله از اعلام نتایج از سوی متقاضیان پذیرفته نمی شود.

پس از اعلام نتایج نهائی، در اوایل آبان ماه، برای متقاضیان مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی آزمون سراسری سال ۱۳۹۹ که نسبت به تکمیل فرم انتخاب رشته خود در درگاه این سازمان در زمان مقرر اقدام کرده‌اند، کارنامه نتیجه نهایی تهیه و قابل رؤیت و بهره‌برداری خواهد بود، از این رو متقاضیانی که پس از دریافت کارنامه نسبت به مندرجات آن سوالاتی برای آنان وجود دارد، می‌توانند به استناد پرینت کارنامه نتیجه نهائی در موعد مقرر با دلیل، درخواست خود را مطرح کنند.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/1100

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار