چرا دولتی‌ها برای دوره دوم روحانی هم وعده می‌دهند؟ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 68655
تاریخ انتشار: ۷ شهریور ۱۳۹۴ - ۱۰:۲۱
از خیال‌پردازی تا واقعیت
شاخص : این اظهارات و امیدواری دولتی ها در حالی است که اولا هنوز نتیجه واقعی توافق وین مشخص نشده و در ثانی، هنوز وعده های عمده روحانی در حوزه اقتصاد روی زمین مانده است.

به گزارش پایگاه شاخص ، با حصول توافق هسته ای، بسیاری از دولتی ها، از هم اکنون دولت تدبیر و امید را ۸ ساله و حتی برخی از آنها، دولت را ۱۶ ساله قلمداد کرده اند.

به گزارش گروه سیاسی صراط، البته مقامات بالای دولت تلاش کرده اند از اظهارنظر آشکار در این خصوص پرهیز کنند اما در لابلای حرف های آنها، می توان این موضوع را مشاهده کرد.

به عنوان مثال، علی طیب نیا، وزیر اقتصاد امروز در شورای اداری استان فارس حتی درباره دولت دوم حسن روحانی هم وعده داده است!

او گفته است: ما وعده داده بودیم تا دوره اول دکتر روحانی جایگاه کشور در بهبود فضای کسب‌وکار به رتبه ۷۰ و در دوره ریاست جمهوری بعد به رتبه زیر ۵۰ برسیم.

اوج صراحت در این خصوص را چندی پیش کمال الدین پیرموذن، نماینده اردبیل بروز داد. او گفت: با توجه به افزایش مهری که ملت به رئیس جمهور روحانی در کشور ایجاد شده است که ناشی از توفیق وی در دیپلماسی سیاسی و بارور شدن امیدشان به دیپلماسی اقتصادی و تحقق حماسه اقتصادی است. قطعا روحانی هم کاندیداست و رای خواهد آورد.

او سپس پا را فراتر گذاشت و انتخابات ریاست جمهوری سال ۱۴۰۰ را هم پیش بینی کرد و گفت: در دور بعد از آقای روحانی نیز فردی رای می آورد که در دیپلماسی خارجی موفقیت داشته است و آن نیز اقای ظریف است!

این اظهارات و امیدواری دولتی ها در حالی است که اولا هنوز نتیجه واقعی توافق وین مشخص نشده و در ثانی، هنوز وعده های عمده روحانی در حوزه اقتصاد روی زمین مانده است.

با این وجود، به نظر می رسد دولت بی میل نیست که به این فضا دامن بزند تا به مردم القا شود نه تنها روحانی در سال ۹۶ پیروز قطعی انتخابات است بله در دوره بعدی نیز همین طیف دولت را در دست خواهند داشت. اتفاقی که اولین نشانه های آن را باید در همین امسال و در انتخابات مجلس مشاهده کرد.

منبع : صراط

انتهای پیام/۱۴۰۴/د

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار