چرا هاشمی گفت هنوز هم ناگفته‎‌هایی از پذیرش قطعنامه توسط امام دارد؟ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 60781
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۴ - ۱:۱۵
حجت‌الاسلام رسایی:
شاخص : هاشمی که در ماه‌های اخیر یکبار ادعای عجیبی درباره مخالفت حضرت امام(ره) با شعار مرگ بر آمریکا مطرح کرده بود، در روزهای اخیر نیز ادعا کرد که درباره پذیرش قطعنامه ۵۹۸ رازهایی در سینه دارد که فعلا قصد بیان آن را ندارد تا وقتی که زمان آن برسد.

.
به گزارش سرویس سیاسی شاخص، برای تحلیل شخصیت هاشمی رفسنجانی به ناچار باید فعالیت‌های او را به مقاطع زمانی مختلف تقسیم کنیم.

با این فرض باید بگوییم هاشمی یعنی: «هاشمی در سال‌های مبارزه قبل از انقلاب، در دوره انقلاب و شورای انقلاب، در دوره دفاع مقدس، هاشمی در مجلس شورای اسلامی، در دولت سازندگی چهار ساله اول، در دولت سازندگی چهار ساله دوم، در دوره دوم خرداد و حاکمیت اصلاح طلبان، در انتخابات مجلس ششم، هاشمی و تاثیرگذاری فرزندان و همسرش بر وی، هاشمی در انتخابات نهم ریاست جمهوری، در برخورد با دولت نهم، در پشت صحنه رقابت‌های انتخابات دهم، در روزهای فتنه و کودتای پس از انتخابات دهم ریاست جمهوری، هاشمی و مواضع او در ماه‌ها و روزهای بعد از انتخاب حسن روحانی».

بی‌شک هاشمی رفسنجانی در طول هر یک از این دوره‌ها خدمات و اشتباهاتی داشته است، با این تفاوت که هر چه از دوره نخست زندگی سیاسی هاشمی دور می‌شویم، به همان اندازه از ویژگی‌های انقلابی و آنچه از هاشمی می‌پسندیدیم فاصله می‌گیریم تا جایی که می‌رسیم به هاشمی در مقاطع پایانی و امروزی اش که سوگمندانه در بسیاری از مواقع، موضع‌گیری او دشمنان انقلاب را به طمع می‌اندازد!

از جمله در دو مقطع یکی مواضع هاشمی در فتنه و کودتای سال ۸۸ و دیگری تحریفاتی که هاشمی در این ایام درباره آرا و اندیشه های امام(ره) داشته است.

هاشمی که در ماه‌های اخیر یکبار ادعای عجیبی درباره مخالفت حضرت امام(ره) با شعار مرگ بر آمریکا مطرح کرده بود، در روزهای اخیر نیز ادعا کرد که درباره پذیرش قطعنامه ۵۹۸ رازهایی در سینه دارد که فعلا قصد بیان آن را ندارد تا وقتی که زمان آن برسد.

شاید زمان آن از نظر این شخصیت کهنه‌کار سیاسی چند روز قبل از توافق جامع هسته‌ای در تیرماه است که عده‌ای پروژه تحمیل را در آن دنبال می‌کنند و برای اجرایی شدن نیاز به ایدئولوژی‌سازی به اسم «امام» برای پذیرش جام زهر توافق هسته‌ای است.

هاشمی نشان داده که می‌خواهد همواره مطالبی شاد و برخلاف محکمات امام راحل را به نسل امروز تحمیل کند.

چه کنیم وقتی هاشمی، خود اصرار به چنین وضعیتی دارد!؟ با این حساب معلوم نیست چرا برخی اصرار دارند که هاشمی را غیر از آنچه هست، نشان دهند و دائما اصرار دارند هاشمی را از برخی ویژگی هایی که او خود به آنها اصرار دارد، تبرئه و فضایلی را برای وی برشمرند که هاشمی امروز یا آن ویژگی ها را فضیلت نمی داند و یا تعریفی دیگر از مصادیق این فضائل دارد.

صریح‌تر می‌گویم، هاشمی را باید راس فتنه سال ۸۸ و راس جریان تحریف امام دانست، این چیزی است که او خود به آن اصرار دارد و هاشمی را باید آنگونه که خود اصرار دارد، دید؛ نه آنگونه که ما دوست داریم باشد.

انتهای پیام/۲۰۰/د/م

منبع: رجا نیوز( به قلم حجت‌السلام رسایی)

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار