چرا وزارت بهداشت از سهم هزار میلیاردی خود در پالایشگاه نفت اصفهان حرفی نمی‌زند؟ - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 123660
تاریخ انتشار: ۱۸ دی ۱۳۹۵ - ۱۱:۳۸
شاخص : وزارت بهداشت در حالی از کمبود منابع این وزارتخانه برای اجرای طرح تحول سلامت می نالد که به طور عجیبی از سهام 15 درصدی خود از پالایشگاه نفت اصفهان حرفی نمی زند!

به گزارش شاخص نیوز؛ سهام مذکور در دولت گذشته توسط رئیس جمهور وقت به وزارت بهداشت واگذار می‌شود که معادل ۱۵ درصد سهام این پالایشگاه است تا این وزارتخانه از محل فروش آن بدهی‌های دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور را پرداخت کند، به همین منظور این سهام به تعاونی مسکن کارکنان وزارت بهداشت منتقل می‌شود.

طبق گفته‌ها، البته این سهام بنا به دلایلی که در مراجع ذی‌صلاح در حال بررسی است به فروش نرسیده است و با تغییر دولت و روی کار آمدن دولت یازدهم نیز این سهام همچنان به قوت خود باقی و در اختیار وزارت بهداشت است.

شنیده شده، در دولت یازدهم، شرکتی تحت عنوان «آوای پردیس سلامت» تشکیل می‌شود. این شرکت سهامی خاص است که متشکل از چند شخصیت حقیقی و چند شخص حقوقی است. حدود ۵۰ دانشگاه علوم پزشکی کشور نیز در این شرکت به عنوان سهام دار معرفی شده‌اند. هم اکنون نیز این وزارت خانه به عنوان بزرگترین سهام دار پالایشگاه نفت اصفهان شناخته می‌شود.

آنچه به نظر می‌رسد ارزش ۱۰۰۰ میلیاردی این سهام به علاوه سود ۸ ساله آن که نباید کم هم باشد می‌تواند بسیاری از بحران‌های این وزارت خانه را برطرف کند.

با این وجود معلوم نیست چرا در دولت یازدهم از این سهام در هیچ کجا یاد نشده و با توجه به بحران‌های مالی به این خزانه تاکنون دست نزده‌اند؟ این سهام چگونه به یک شرکت خصوصی واگذار شد؟ آیا دانشگاهها از این موضوع مطلع هستند؟ آیا درست است که مسئول این سهام‌ها در این دولت و دولت گذشته یک تیم است؟

چرا وزارت بهداشت از سهم هزار میلیاردی خود در پالایشگاه نفت اصفهان حرفی نمی‌زند؟

 

 

 

منبع:  صراط

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار