چشم‌هایتان را به روی مشکلات ببندید و شکرگزار برکات برجام باشید! - پایگاه خبری شاخص
کد خبر: 115199
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۰
حاشیه‌های سفر رییس جمهور به قزوین؛
شاخص : رییس جمهور در سی و یکمین سفر استانی خود در قزوین از برجام به عنوان افتخاری از دولت یازدهم یاد کرد که پس از آن هر روز یک گشایشی در کشور ایجاد می‌شود و از منتقدان خواست شکرگزار وضعیت کشور باشند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی شاخص، قزوین جزء آخرین استان‎هایی بود که قرعه میزبانی سفر رییس جمهور به نام آن افتاد و در نهایت این سفر چهارشنبه هفتم مهرماه انجام شد؛ سفری که قرار بود یکروزه باشد ولی با پیگیری‌های مستمر استاندار و در لحظات آخر به ۲ روز تبدیل شد.

طبق اطلاع رسانی‌های قبلی ساعت ورود کاروان تدبیر و امید ۹ صبح اعلام شده بود، بنابراین برای حضور به موقع در محل دیدار مردمی که قرار بود در ورزشگاه شهیدرجایی برگزار شود ساعت ۷ صبح از منزل خارج و خود را به ایستگاه اتوبوس رساندم.

هر لحظه بر تعداد شهروندان در ایستگاه اضافه ‌می‌شد که یا در پی شروع یک روز کاری بودند یا دانش آموزان و دانشجویانی که برای رسیدن به کلاس درس عجله داشتند، پس از گذشت دقایقی، خبری از آمدن اتوبوس‌ نشد و همین امر موجب اعتراض عده‌ای بر این بی‌نظمی بود.

در این میان افرادی که جهت رسیدن به محل دیدار با رییس جمهور انتظار اتوبوس را می‌کشیدند با لحنی کلافه‌وار معترض شدند که « چرا باید وسایل نقلیه عمومی را برای استقبال به مدارس و شهرستان‌ها ببرند و ما ساعت‌ها معطل باشیم»؛ ما هم قصد داریم به دیدار روحانی برویم و ببینیم چه حرفی دارد!

خانم میانسالی که از انتظار زیاد خسته شده بود عنوان کرد: اگر قرار بود امروز وسایل نقلیه کار نکنند حداقل به شهروندان اطلاع رسانی می‌کردند.

پس از نیم ساعت تصمیم گرفتم با تاکسی‌های شهری به محل استقبال بروم که ظاهرا از تاکسی هم خبری نبود، در نهایت موفق شدم با یک وسیله نقلیه شخصی خود را به میدان قدس برسانم و با توجه به بسته بودن مسیرهای منتهی به مقصد، مابقی راه را پیاده طی کردم.

استقبالی بنفش از روحانی

IMG_20160930_223027

بنرهای بنفش تبلیغاتی از چند روز پیش مهمان هرگذری شده بود و در خیابان‌های خلوت خودنمایی می‌کردند، علائم راهنمایی به رنگ بنفش هم مسیر منتهی به پارکینگ‌ها را نشان می‌دادند.

در مسیر ولیعصر وقتی از کنار پارکی عبور می‌کردم دانش‌آموزانی با لباس فرم‌ مدرسه روی چمن‌ها نشسته بودند و مدیران و ناظم‌ها تذکرات لازم را برای رعایت نظم به آن‌ها می‌دادند و سعی در کنترل بازی گوشی‌هایشان که نتیجه خوشحالی از تعطیلی یک روز تحصیلی بود را داشتند.

وقتی از آن‌ها علت حضورشان را می‌پرسیدی یا با بازیگوشی زیر خنده می‌زدند و یا می‌گفتند بر اساس خواسته مدیران و از ترس کم شدن نمره انضباط راضی به آمدن شده‌اند.

IMG_20160930_223032

انتهای یکی از خیابان‌ها صدای موسیقی محلی توجهم را جلب کرد، جمعی از مردان و بانوان عشایر و روستایی خود را برای استقبال از رییس جمهور آماده می‌کردند و پرچم‌های آبی یکدستی بین آن‌ها توزیع می‌شد، یکی از مادران برای بند آوردن بی‌قراری‌های فرزندش که با چشم‌های خواب آلود سر روی شانه مادر گذاشته بود پرچم را به دستش داد.

جمعی دیگر از مردم روستاهای مختلف طارم سفلی از فرصت پیش آمده استفاده کرده و درخواست خود مبنی بر اینکه این روستاها فاقد هرگونه راه روستایی هستند را روی بنر بزرگی نوشته بودند تا شاید برای رفع این مشکل تدبیری اندیشیده شود.

بنرهای صامتی که رفع تبعیض را فریاد زدند

IMG_20160930_222936

کارمندان ادارات و ارگان‌های مختلف که برخی هم با لباس فرم مخصوص خود آمده بودند، هر کدام در گروه‌های چند نفره گوشه‌ایی را برای گفت‌وگو یا گرفتن عکس یادگاری دسته‌جمعی یا سلفی برای به اشتراک گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی انتخاب کرده بودند.

اما در این میان عده‌ای آمده بودند تا شاید گوش شنوایی برای خواسته‌هایشان پیدا نمایند و آن هم گروهی از ورزشکاران ناشنوای قزوینی بودند که از رییس جمهور خواستار اجرای قانون ۳درصد از حقوق معلولان برای جامعه ناشنوا و تبعیض قائل نشدن بین ورزشکاران شنوا و ناشنوا بودند.

 فروش پاکت نامه و کاغذ‌هایی که نان شب عده‌ای می‌شود

photo_2016-09-28_11-58-50

با توجه به اینکه همه مردم بیکاری را مشکل اساسی استان بیان می‌کردند انگار عده‌ای هم از این فرصت برای تامین نان شب خود استفاده کرده و بازار فروش کاغذ و پاکت نامه به راه انداخته بودند و عریضه نویسان در گوشه و کنار خیابان برای مردم طومار مشکلاتشان را می‌نوشتند تا شاید به دست رییس جمهور برسد؛ این سوال در ذهنم گذشت « این‌ها که پاکت و کاغذ برای عریضه نویسی مردم می‌فروشند؛ دردهایشان را چگونه به گوش دولت تدبیر و امید خواهند رساند؟ نمی‌دانم شاید هم از روی بی دردی و سرگرمی است که از آب گل آلود ماهی می‌گیرند»

گروه سرود ۱۴۰۰ نفری دانش آموزان دختر، تنها گوشه‌ای از فعالیت آموزش و پرورش برای استقبال از روحانی بود که چند ساعت مانده به ورود رییس جمهور در ورزشگاه شهید رجایی خود را آماده می‌کردند.

این گروه سرود برای هماهنگی بیشتر از ساعت ۶ صبح در ورزشگاه حضور داشتند و دختران با تنوع رنگ سبز، سفید و قرمز شال به سر کرده و همراه با پخش آهنگ‌های شاد به رقص و پایکوبی مشغول بودند.

۱۰۲۰ روز از ۱۰۰ روز گذشت!

photoshakhes42

خیابان طالقانی مسیری بود که مردم با کوله باری از مشکلات و مطالبات خود و دست نوشته‌هایی مانند « رسیدگی به مستضعفان با حقوق‌های نجومی!»، « عبور از رکود با تعطیلی کارخانه‌ها!»، «کارگران دیروز بیکاران امروز»،« ۱۰۲۰ روز از ۱۰۰ روز گذشت!» و «عزت پاسپورت ایرانی چه شد؟!» منتظر حضور رییس جمهور و گرفتن جواب هزاران سوال بودند.

رییس جمهور همراه با هیئت دولت ساعت ۹:۲۴ دقیقه وارد راه آهن قزوین شد و پس از استقبال آیت‌الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان و فریدون همتی استاندار قزوین راهی ورزشگاه شهید رجایی جهت دیدار مردمی شد.

حجت‌الاسلام حسن روحانی طی ۲ روز در قزوین نشست‌ها و برنامه‎های متفاوتی را داشت و با بیان اینکه سال گذشته با رشد اقتصادی و کاهش تورم کشور بدون دغدغه اداره شده است از رسانه‌ها و مطبوعات خواست که واقعیت‌ها را به مردم بگویند؛ یعنی چشم بر بیکاری و تعطیلی کارخانجات که قزوین هم یک قطب صنعتی مهم کشور محسوب می‌شود ببندند!

برکات برجام هر روز باعث گشایش در کشور می‌شود

photoshakhes45

البته وی دلیل از کار افتادن چرخ کارخانه‌ها را اقدامات دولت قبل دانست و خطاب به منتقدان دولت گفت: باید شکرگزار وضعیت کنونی کشور باشند و چرا باید اف.ای.تی.اف نجس باشد؟!

روحانی کار دولت در طی ۳ سال گذشته را در یک کلام ایجاد آرامش کامل در اوضاع سیاسی و اقتصادی کشور دانست و در همه برنامه‌ها از برجام به عنوان افتخاری از دولت یازدهم یاد کرد که پس از آن هر روز یک گشایشی در کشور ایجاد می‌شود!

فعالیت یک هزار مرکز اقتصادی در قزوین تا پایان سال جاری، اجرایی شدن۵۰ طرح و پروژه استان قزوین در سال جاری و آینده با ۹۰۳ میلیارد تومان اعتبار، دوخطه شدن راه آهن قزوین به تهران، حل معضل کم آبی در قزوین و رشد ۵ درصدی اقتصاد کشور تا پایان سال جاری از جمله وعده‌هایی بود که رییس جمهور در سی و یکمین سفر استانی خود در قزوین بر جای گذاشت.

حالا مردم قزوین طبق گفته رییس جمهور مبنی بر اینکه ” اگر کارهای دولت و مسئولین در راستای خدمت به مردم نباشد چیزی جز وزر و وبال برای جامعه نخواهد بود” منتظر عملکرد دولتمردان و تحقق وعده‌های دولت تدبیر و امید هستند…

انتهای پیام/۱۳۰۰

مطالب مرتبط

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین اخبار