ایران جانبی

» شهدا به جامعه بصیرت می‌بخشند
کد خبر: 58393
تاریخ انتشار: 12 می 2015 - 2:21
امام جمعه قزوین:
شاخص : امام جمعه قزوین با بیان اینکه اگر بصیرت نباشد آتش فتنه شعله می‌کشد، گفت: شهدا به جامعه بصیرت می‌بخشند.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاه شاخص، پیش‌ازظهر امروز شهید مرتضی رزازیان و شهید بهمن بیگ‌زاده مهمان دانشجویان دانشگاه پیام‌نور مرکز قزوین بودند.

حال وهوای خاصی در فضای دانشگاه برقرار بود، ورودی دانشگاه شربت پخش می‌کردند و در راهروها بوی اسپند پیچیده بود.

دانشجویان شهدا را روی دست گرفتند و همراه با ذکر و صلوات به سالن اجتماعات برده و دور آن‌ها حلقه زدند.

بعضی از دانشجویان کفش‌ها را مرتب کرده و عده‌ای دیگر کار گلاب‌پاشی را انجام می‌دادند صدای روضه هم گوش جان را نوازش می‌داد.

حجت‌الاسلام عبدالکریم عابیدنی، امام جمعه قزوین هم به استقبال از شهدا آمده بودند و با تاکید بر اینکه شهدا شمع محفل بشریت هستند، گفت: شهدا مفسر آیات و روایات هستند چراکه شهید در هر آیه‌ای شاهد است.

وی اذعان داشت: وقتی کسی از سفری برمی‌گردد دیگران به خانواده او می‎گویند که چشم شما روشن و امروز که شهدا به شهر ما آمده‌اند برای همه چشم‌ روشنی است.

امام جمعه قزوین با بیان اینکه پیامبر اکرم(ص) می‌فرمایند که نماز نور چشم من است، تصریح کرد: با توجه به این حدیث این سوال مطرح می‌شود چرا آمدن شهید را می‌گوییم چشم روشنی و پاسخ اینجاست که شهید از خود گذشت که نماز را اقامه کند و شهدا قامت استوار نماز هستند.

این مسئول افزود: امروز که شهدا به دانشگاه آمده‌اند به دانشجویان می‌گوییم که چشم بصیرتتان روشن.

عابدینی با بیان انکه چشم روشنی شهید برای جامعه بصیرت است و شهدا به جامعه بصیرت می‌بخشند، عنوان کرد: اگر بصیرت نباشد آتش فتنه شعله می‌کشد و صورت آدمی را می‎سوزاند و گاهی فتنه‌ای شکل می‌گیرد که می‌شود چشم روشنی برای آمریکا و اسرائیل.

وی در پایان با اشاره به کلام قرآن که می فرماید: «شهدا زنده‌اند و نزد پروردگار خود روزی می‌خورند» تصرح کرد: علت زنده بودن انسان اجابت خدا و رسول خداست و در قرآن نیز تاکید می‌شود که هدف آفرینش فقط و فقط عبادت است.

انتهای پیام/۲۰۰/پ۲/م

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پربازدیدترین ها
آخرین اخبار